ycipk-7kr9pl

Teatr Bagatela w Krakowie. Henryk Schoen: To mnie przerosło

Dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen zdecydował, że idzie na urlop. Pracownice oskarżają go o molestowanie i mobbing. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen jest oskarżany o mobbing i molestowanie
Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen jest oskarżany o mobbing i molestowanie (East News)
ycipk-7kr9pl

Przypomnijmy: 8 aktorek krakowskiego Teatru Bagatela oskarża dyrektora sceny o mobbing i molestowanie w pracy. Dyrektor teatru odrzuca wszelkie oskarżenia. "Mam poczucie wielkiej, niezasłużonej krzywdy, którą wyrządzono mnie i mojej żonie. Będę bronić swojego dobrego imienia i swojej niewinności" - zapewnia Henryk Jacek Schoen w oświadczeniu, które zawisło na drzwiach wejściowych do teatru.

Henryk Jacek Schoen powiedział w TVN24, że idzie na urlop. - W tym momencie to mnie przerosło, ta kampania oszczerstw - dodał.

ycipk-7kr9pl

- Milczałyśmy przez tyle lat z obawy o utratę pracy i reakcję otoczenia - przyznają anonimowo aktorki. Kobiety stwierdziły jednak, że czas najwyższy zerwać mowę milczenia. I napisały list do prezydenta miasta, w którym poprosiły o spotkanie.

Sprawę opisują równolegle krakowska "Gazeta Wyborcza" i RMF. W rozmowach z dziennikarzami aktorki przyznały, że przez lata były wykorzystywane przez dyrekcję Teatru Bagatela.

Zobacz: Leszek Miller: jeśli Tusk nie wystartuje, zwycięstwo Dudy w I turze jest możliwe

ycipk-7kr9pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-7kr9pl

ycipk-7kr9pl
ycipk-7kr9pl