Trwa ładowanie...
d1sosg0
IAR

Tatrzański Park Narodowy ostrzega: uwaga na burze w Tatrach

Uwaga na burze w Tatrach - ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Najnowsze prognozy pogody zapowiadają na poniedziałkowe popołudnie kolejne nawałnice w górach i na Podhalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatrzański Park Narodowy ostrzega: uwaga na burze w Tatrach
(Wikipedia)
d1sosg0

W Tatrach, szczególnie na graniowych szlakach, ryzyko porażenia piorunem jest znacznie większe niż na niżej położonych rejonach. Złą sławą cieszą się też takie tatrzańskie szczyty jak Świnica i Giewont, gdzie w poprzednich latach często dochodziło do właśnie takich wypadków. Dyrektor TPN Szymon Ziobrowski przypomina w rozmowie z Radiem Kraków, że ostatnie dni przyniosły też w Tatrach spore ochłodzenie.

Turyści wybierający się w góry powinni zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i coś ciepłego na wszelki wypadek, bo pogoda w Tatrach zmienia się w sposób bardzo dynamiczny. Lepiej wyjść w góry wcześnie rano, żeby odpowiednio wcześnie wrócić. Jednym z elementów, który warto mieć ze sobą, jest też mapa czy GPS.

W Tatrach od rana jest chłodno - temperatura na Kasprowym Wierchu to niespełna osiem stopni. Nieco cieplej jest nad Morskim Okiem czy w tatrzańskich dolinach. Prognozy pogody radykalną poprawę warunków w górach zapowiadają dopiero od najbliższego weekendu.

d1sosg0

Podziel się opinią

Share
d1sosg0
d1sosg0
Więcej tematów