Trwa ładowanie...

Tatry Zachodnie: Polscy turyści odnaleźli zwłoki

W północno-zachodniej części Tatr Zachodnich, turyści z Polski natknęli się na ludzkie zwłoki w stanie rozkładu. Wstępne ustalenia mówią, że ciało prawdopodobnie należy do mężczyzny, który zaginął w czerwcu bieżącego roku.

Share
Tatry Zachodnie: Polscy turyści odnaleźli zwłoki Źródło: East News
dr2g7q1

Na słowackim obszarze Tatr Zachodnich, polskie turystki natknęły się na zwłoki. Według wstępnych ustaleń, jest to ciało 46-letniego mężczyzny z Orawy. Był on uznany za zaginionego od czerwca tego roku.

Turystki z Polski szły szlakiem górskim w kierunku Osobitej, aż w pewnym momencie dostrzegły ludzie zwłoki pod skałami. O odnalezionym ciele postanowiły poinformować ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego.

Siedmioro ratowników wraz z policją udało się na miejsce odnalezienia ciała. Zwłoki przetransportowano do miejscowości Zwierówka, a następnie przekazano zakładowi pogrzebowemu.

dr2g7q1

Mężczyzna prawdopodobnie zginął na skutek upadku ze skał.

"Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne, powyżej górnej granicy lasu zalega już cienka warstwa śniegu i występują oblodzenia, co powoduje, że na szlakach jest bardzo ślisko. Pojedyncze płaty starszego śniegu (powyżej 1800 m n.p.m.) są bardzo twarde i zmrożone. Niżej w lasach jest dużo błota. Planując wycieczkę, prosimy mieć na uwadze, że dzień jest bardzo krótki (zachód słońca około godziny 16)" - informuje komunikat turystyczny Tatrzańskiego Parku Narodowego.

dr2g7q1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr2g7q1
dr2g7q1
Więcej tematów