Trwa ładowanie...

Taśmy Daniela Obajtka. PO składa zawiadomienie do prokuratury. Mamy komentarz

Politycy PO złożyli zawiadomienie do prokuratury. Uważają, że doszło do zaniechań ws. Daniela Obajtka. Sprawę skomentował dla WP prawnik obecnego prezesa Orlenu. Z kolei na Pomorzu do posłów KO wyszedł brat byłego wójta Pcimia - Bartłomiej.

Share
Afera Daniela Obajtka. Zawiadomienie do prokuraturyAfera Daniela Obajtka. Zawiadomienie do prokuraturyŹródło: Platforma Obywatelska, Facebook
d1ghzol

Politycy PO zorganizowali konferencję prasową ws. Daniela Obajtka. Przekonywali na niej, że w Polsce mamy do czynienia z "systemem oligarchicznym, gdzie władza chroni swoich". Marcin Kierwiński przypomniał, że zniknęła płyta, na której nagrane były wypowiedzi obecnego prezesa Orlenu. Podkreślił, że podobna sytuacja miała miejsce z nośnikiem ws. wypadku z udziałem Beaty Szydło.

Afera Daniela Obajtka. Zawiadomienie do prokuratury

Poseł Platformy Obywatelskiej wrócił do sprawy umorzenia afery z udziałem Obajtka sprzed kilku lat. Poinformował, że zostanie złożony wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prokuratorów i prokuraturę w tej sprawie. Według Kierwińskiego doszło do niedopełnienia obowiązków. Dodaje, że asesor, która umorzyła sprawę, została awansowana.

- Wiemy, że Obajtek jest pupilem Jarosława Kaczyńskiego i ma specjalny parasol ochronny - powiedział polityk PO. Dodał, że istnieją wątpliwości dotyczące interesów spółki prezesa PiS. Kierwiński zaznacza, że umorzenie nastąpiło po przesłuchaniu lidera Prawa i Sprawiedliwości w innej sprawie. - Jeszcze jest czas, aby zawrócić Polskę z kierunku białorusko-rosyjskiego - podsumował.

Rzeszów podzieli Zjednoczoną Prawicę? Wicerzecznik PiS zapowiada bój

Jan Grabiec o sprawie Obajtka. "Mafijna struktura, której drogę utorował Jarosław Kaczyński"

Jan Grabiec stwierdził, że taśmy Obajtka nie są przypadkiem. - To pokazuje głęboką patologię władzy i mafijną strukturę, której drogę utorował sam Kaczyński. On odpowiada, że Polska jest rządzona w ten sposób - komentuje rzecznik Platformy. Poseł dodał, że "takie osoby są wynoszone na najwyższe funkcje w państwie". Według Grabca prokuratura działa w obronie osób oskarżonych o przestępstwo.

d1ghzol

Mec. Maciej Zaborowski, prawnik Daniela Obajtka, komentując w rozmowie z WP działania posłów KO przypomniał, że "decyzję, po zażaleniu, badał także niezawisły sąd". - To sąd finalnie podjął tę decyzję i na etapie badania tych akt sądowych nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości po stronie prokuratury - powiedział Zaborowski.

Konferencja PO na Pomorzu. Brat Daniela Obajtka reaguje

Grabiec zapowiedział też, że na Pomorzu politycy pokażą kolejne nieruchomości Obajtka i jego rodziny. Przed jednym z domów rodziny Obajtków w powiecie wejherowskim, do Agnieszki Pomaski i Zbigniewa Konwińskiego wyszedł brat Daniela Obajtka, który komentował ujawniane przez polityków wiadomości dotyczące m.in. przekazania przez 23-latka darowizny na dom. Zarzucał posłom PO powielanie nieprawdy i kłamstwa.

Według Pomaski "cały aparat państwa jest zaangażowany do tego, żeby ukrywać majątek obecnego prezesa PKN Orlen". Posłanka chce zwołania posiedzenia komisji sejmowych oraz informacji na najbliższym posiedzeniu Sejmu i wyjaśnienia sprawy. Bartłomiej Obajtek podkreślał, że politycy PO mówią o sprawie sprzed 18 lat, a wtedy zarówno on, jak i Danel Obajtek, nie pełnili żadnych funkcji publicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ghzol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ghzol
Więcej tematów