Trwa ładowanie...
d34edqo

Tarnowo Podgórne będzie mieć wspólny transport publiczny z Poznaniem!

Już za rok mieszkańcy Tarnowa Podgórnego będą mogli dojechać do Poznania i poruszać się kursującymi tu autobusami i tramwajami, kupując tylko jeden bilet. To kolejna gmina, która dołącza do grupy tych mających zintegrowany transport publiczny ze stolicą województwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarnowo Podgórne będzie mieć wspólny transport publiczny z Poznaniem!
(Urząd Miasta Poznania)
d34edqo

Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego organizuje publiczny transport zbiorowy nie tylko w Poznaniu, ale także na terenie 13 sąsiednich gmin. Wszystko dzięki zawartym porozumieniom międzygminnym.

Dzięki temu łatwiej stworzyć zintegrowaną sieć połączeń autobusowych, atrakcyjną dla pasażerów. Największą korzyścią jest jednak to, że mieszkańcy podpoznańskich gmin nie muszą kupować dwóch osobnych biletów – jednego na komunikację podmiejską i drugiego, który pozwala na jazdę po Poznaniu pojazdami MPK. Wystarczy mieć jeden bilet – papierowy lub kartę PEKA.

Tak mogą już podróżować mieszkańcy gmin: Luboń, Komorniki, Suchy Las, Rokietnica, Czerwonak, gdzie dotyczy to wszystkich linii oraz 8 gmin, gdzie porozumienie dotyczy tylko wybranych linii, czyli: Dopiewa, Kórnika, Mosiny, Murowanej Gośliny, Pobiedzisk, Puszczykowa, Swarzędza i Szamotuł.

d34edqo

Wkrótce do tej grupy dołączy także Tarnowo Podgórne. We wtorek list intencyjny w tej sprawie podpisali Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania i Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.

Obie strony zobowiązały się do wspólnych prac na rzecz tego, aby już 1 października 2016 r. w autobusach kursujących z Tarnowa Podgórnego obowiązywały bilety ZTM Poznań.

- Na tej integracji zyskają mieszkańcy naszej gminy, ale jest też ona interesem znacznie szerszym, korzystnym dla innych gmin - podkreśla Tadeusz Czajka, mając na myśli gminy sąsiadujące z Tarnowem Podgórnym. Dzięki umowie z Poznaniem także ich mieszkańcom będzie łatwiej dojechać do stolicy Wielkopolski.

- Takie rozwiązanie będzie korzystne także dla mieszkańców Poznania. Będą oni mogli jeździć na jednym wspólnym bilecie czy korzystać z karty PEKA - dodał wiceprezydent Wudarski.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d34edqo

Podziel się opinią

Share
d34edqo
d34edqo
Więcej tematów