Trwa ładowanie...

Tarnowiec. Jan Czubik nie żyje. Zapamiętają go za jeden gest

Tarnowiec. Jan Czubkik - wieloletni wójt gminy zmarł w wieku 72 lat. Mężczyzna zmagał się z ciężką chorobą. Mieszkańcy gminy będą pamiętali go, chociażby za jeden szczególny gest, który zrobił zaraz po objęciu urzędu.

Tarnowiec. Jan Czubik nie żyje. Jego gest jest warty naśladowaniaTarnowiec. Jan Czubik nie żyje. Jego gest jest warty naśladowaniaŹródło: Facebook.com
d9kxsk9
d9kxsk9

Tarnowiec stracił urzędnika z krwi i kości. Zmarł Jan Czubik - wieloletni wójt i włodarz tej gminy. Mężczyzna odszedł w wieku 72 lat. Od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą.

Tarnowiec. Jan Czubik nie żyje. Od lat służył gminie

Jan Czubik od początków kariery przysługiwał się gminie Tarnowiec. Początkowo działał tam jako prężny przedsiębiorca. Udzielał się także społecznie. Jak informuje portal nowiny24.pl, Jan Czubik przez lata pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Szpitala Powiatowego w Jaśle.

Zanim został wójtem, Jan Czubik przez kilka kadencji łączył pracę z funkcją radnego gminy Tarnowiec. Na włodarza gminy został wybrany w 2014 roku. Jego pierwszą decyzję zapamiętali nie tylko radni, ale też mieszkańcy gminy.

Burza po słowach Jacka Sasina. Michał Dworczyk komentuje

Tarnowiec. Wójt Jan Czubik nie żyje. Jego gest zostanie zapamiętany

Nowy wójt Tarnowca, tuż po objęciu urzędu poprosił o obniżenie jego wynagrodzenia do możliwie najniższej kwoty. Radni decyzję poparli i uchwalili do tego odpowiednią uchwałę.

d9kxsk9

Jan Czubik dbał też o rozwój i dobro mieszkańców gminy. Za jego rządów znacznie zostało obniżone zadłużenie gminy Tarnowiec. Jego staraniami w dawnej hucie szkła otwarta została także fabryka, w której produkowane jest włókno bazaltowe. Zakład zapewnił kolejne miejsca pracy na terenie gminy.

Tarnowiec. Jan Czubik zmarł w wieku 72 lat. Msza żałobna

Nic dziwnego, że Tarnowiec wójta polubił, a w 2018 roku Jan Czubik ponownie uzyskał mandat społeczny do pełnienia urzędu włodarza gminy.

Pogrzeb wieloletniego włodarza gminy odbędzie się w niedzielę 18 października. Jan Czubik pożegnany zostanie w Tarnowcu - msza święta żałobna w jego intencji odbędzie się o godzinie 14 w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia.

Źródło: Nowiny24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9kxsk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9kxsk9
Więcej tematów