Trwa ładowanie...

Tarnów. Narkotyki w kartce urodzinowej. Niecodzienna próba więziennego przemytu

W zakładzie karnym w Tarnowie funkcjonariusze więzienni udaremnili przemyt morfiny. Substancja była ukryta w nasączonych kartkach papieru.

Share
Tarnów. Narkotyki w kartce urodzinowej. Niecodzienna próba więziennego przemytu
Źródło: Służba Więzienna
d9n24rs

Przemyt nie udał się dzięki czujności strażników. Pracownicy tarnowskiego zakładu karnego podejrzaną przesyłkę zauważyli podczas przeglądania korespondencji. Kopertę miał otrzymać jeden z osadzonych.

Wewnątrz listu były schowane kartki urodzinowe i dziecięce rysunki. Strażników więziennych zaciekawił silny syntetyczny zapach, który unosił się z przysłanej koperty. Postanowili ją otworzyć. Kartki wyglądały tak, jakby zostały wcześniej czymś nasączone.

Obawy pracowników potwierdziły badania. Po uzyciu narkotestu okazało się, że kartki są przesiąknięte morfiną. Stwierdzono, że po zamoczeniu w psychoaktywnej substancji papier wysuszono. Dzięki temu wyglądem kartki przypominały zwyczajne kolorowanki. Dowody przekazano policji.

d9n24rs

Czujność i profesjonalizm funkcjonariuszy z tarnowskiego zakładu zapobiegła przedostaniu się na teren jednostki substancji narkotycznej – informuje służba więzienna.

Zobacz też: Chałka z niespodzianką. Nagranie służby celnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d9n24rs

Podziel się opinią

Share
d9n24rs
d9n24rs
Więcej tematów