Trwa ładowanie...

"Taksówkarz oszust!" Internauci publikują paragon. Mamy wyjaśnienia kierowcy

W sieci pojawiło się zdjęcie paragonu za przejazd taksówką jednej z wrocławskich korporacji. Internauci twierdzą, że zostali oszukani. Pytają, co ma znaczyć wyszczególniona na dowodzie zapłaty pozycja: "Cena umowna - 37 zł". Mamy wyjaśnienia przedstawicieli firmy.

Share
"Taksówkarz oszust!" Internauci publikują paragon. Mamy wyjaśnienia kierowcy
Źródło: wykop.pl, Fot: Reevo
d3pubjt

"Ile razy orżnął was taksówkarz? A pamiętacie jak? Bo chyba odkryłem nowy sposób na bycie burakiem" - napisał w sieci jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl.

"Kto się z taksówkarzem na ten rachunek umawiał?"

Internauta opisał historię, do której doszło w środę w nocy. Po ośmiu godzinach podróży kobieta dotarła do Wrocławia. Była w obcym mieście, więc by bezpiecznie dotrzeć w określone miejsce, skorzystała z taksówki.

d3pubjt

Jak twierdzi, kurs trwał zaledwie 10 minut, a kwota do zapłaty wyniosła 40 zł. Zaskoczona wysoką ceną poprosiła o rachunek. W odpowiedzi miała usłyszeć, że otrzyma go dopiero wtedy, gdy zapłaci. "Proszę Pani, przecież ja sobie niczego nie wymyślam" - cytuje słowa taksówkarza.

Nie chcąc robić zamieszania, pokryła wskazane koszty przejazdu, odebrała paragon i wysiadła.

"Ciekawi mnie, kto się z taksówkarzem na ten rachunek umawiał" - pisze internauta i pyta, co ma znaczyć zapis: "Cena umowna do zapłaty - 37 zł", jeśli wyżej widnieje: "Cena według taksometru - 6 zł".

Na koniec zbulwersowany użytkownik sieci apeluje o podsyłanie pomysłów, jak rozprawić się z nieuczciwym jego zdaniem przewoźnikiem.

d3pubjt

Po naszej interwencji firma wyjaśnia sprawę

Kierownik firmy, do której należała taksówka informuje Wirtualną Polskę, że "kwoty umowne istnieją i stosuje je wielu taksówkarzy".

Jak podkreśla, kierowcy często wolą się dogadać i wiedzieć, czy dany kurs w ogóle im się opłaca.

Tę formę ustalenia ceny lubi podobno również wielu pasażerów. Od razu wiedzą, na jaki koszt się przygotować. Szczególnie, gdy pojawiają się w nowym mieście, gdzie nie znają zbliżonego poziomu stawek za kurs.

Pracownicy firmy o całej sprawie dowiedzieli się od nas. Po interwencji Wirtualnej Polski skontaktowali się z kierowcą środowego kursu i przedstawili nam jego wersję wydarzeń.

Zobacz także: Przysiadł na ławce w parku i zabił kaczkę. W internecie zawrzało

- Nasz pracownik czekał na klientów przy dworcu. Pani wsiadła do auta i umówiła się z nim na kwotę 37 zł. Kiedy dojechali na miejsce była zaskoczona, że kurs był tak krótki - stwierdza kierownik firmy.

Mężczyzna podkreśla, że w nocy ruch jest na tyle mały, że poruszanie po mieście jest znaczne szybsze i łatwiejsze niż zazwyczaj. Właśnie dlatego, przejazd odbył się tak sprawnie.

- Na miejscu pasażerka była zdenerwowana i zdziwiona, ale trzeba brać pod uwagę okoliczności, o których tu mówimy - zaznacza przedstawiciel firmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pubjt

Podziel się opinią

Share
d3pubjt
d3pubjt
Więcej tematów