Tak złych notowań rząd Tuska nie miał od dawna
39% badanych przez TNS OBOP uważa, że Bronisław Komorowski dobrze pełni funkcję prezydenta. Z dezaprobatą o jego pracy wypowiada się 36% ankietowanych. Z kolei 25% ankietowanych trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Pracę rządu źle ocenia 61% ankietowanych. Maleje także poparcie samego Tuska - obecnie wynosi
22.10.2010 | aktual.: 21.12.2010 13:46
Najnowszy sondaż przyniósł znaczące pogorszenie notowań premiera w porównaniu z ubiegłym miesiącem - o 7 punktów procentowych wzrósł udział ankietowanych źle oceniających jego pracę, a jednocześnie - o 4% zmalał odsetek respondentów wypowiadających się na temat jego działalności pozytywnie.
Przeciwnego zdania jest 42% ankietowanych. 7% respondentów trudno jest wypowiedzieć się w tej kwestii.
Jeszcze więcej, bo 61% badanych przez TNS OBOP wypowiada się krytycznie o działalności rządu. Jego pracę dobrze ocenia 32%, a 7% ankietowanych nie ma zdania na ten temat. Oceny pracy całego rządu pogorszyły się w porównaniu z poprzednim miesiącem - o 10 punktów procentowych wzrósł udział ocen negatywnych, a jednocześnie o 5 pkt zmalał odsetek not pozytywnych.
Spadają także notowania prezydenta. 39% uważa, że Bronisław Komorowski dobrze pełni funkcję prezydenta. Z dezaprobatą o jego pracy wypowiada się 36% ankietowanych. 25% - trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.
W porównaniu z wrześniem notowania prezydenta pogorszyły się - o 7 punktów proc. wzrósł udział ocen negatywnych, a jednocześnie o 12% zmalał odsetek notowań pozytywnych.
Jest źle
Najnowszy sondaż TNS OBOP przyniósł pogorszenie notowań zarówno rządu (spadek o 15%), premiera (spadek o 11%), jak i prezydenta (spadek o 19%). - Oceny netto rządu oraz premiera przyjęły wartości ujemne, co oznacza, że wśród Polaków więcej jest takich osób, które mają negatywne zdanie na ten temat, niż takich, które oceniają te instytucje pozytywnie. Ocena netto głowy państwa przyjęła wartość zbliżoną do zera - podaje TNS OBOP.
Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 7-10 października 2010 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. Maksymalny błąd statystyczny dla takiej wielkości próby wynosi plus-minus 3%, przy wiarygodności oszacowania równej 95%.