Trwa ładowanie...
ycipk-4bqux9

Tak się robi kariery w PiS. Był złomiarzem, został wiceprezesem rolnej spółki

Jeszcze przed laty działacz PiS Henryk Bokun zajmował się skupem złomu i prowadził szrot w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Kiedy do władzy doszedł PiS, jego kariera wystrzeliła. Został członkiem zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie. Teraz szykuje się do samorządowych wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henryk Bokun w przeszłości był złomiarzem, teraz jest wiceprezesem rolnej spółki
Henryk Bokun w przeszłości był złomiarzem, teraz jest wiceprezesem rolnej spółki (Facebook.com, Fot: Facebook)
ycipk-4bqux9

Bokun jest powiatowym radnym w Choszcznie i szefem lokalnych struktur PiS. W latach 90 . sam zajmował się zbieraniem złomu, by później otworzyć skup tego surowca. Biznes kręcił się na tyle, że otworzył kolejny: Stację Demontażu Samochodów czyli mówiąc w uproszczeniu - szrot. Informację o jego biznesach można bez trudu odnaleźć w oświadczeniach majątkowych, które składał jako radny. Interes Bokunowi kręcił się całkiem nieźle. W 2015 roku miał 215 tys. zł przychodu. Rok wcześniej 272 tys. zł.

Archiwum prywatne
Podziel się

Złomiarz po wygranych wyborach przez PiS został nagle specjalistą od zapłodnienia zwierząt, choć żadnych kompetencji w tym kierunku nie posiadał. Posadę członka zarządu Ośrodek Hodowli Zarodowej w Lubianie niedaleko Choszczna zawdzięcza Pawłowi Szefernakerowi (posłowi PiS, a obecnie wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji ). Wszystko w podzięce za rozwieszenie plakatów wyborczych w kampanii posła. Z Szefernakerem Bokun poznał się podczas jednego z okręgowych zjazdów PiS w Szczecinie. Panowie od razu przypadli sobie do gustu. Ich znajomość kwitła i zaowocowała posadą członka zarządu. Zatrudnienie nagle znalazła również żona Henryka Bokuna, która była pracownikiem biura poselskiego Szefernakera.

ycipk-4bqux9

Zobacz także: Cezary Tomczyk: o. Rydzyk najchętniej jeździłby maybachem

W rolnej spółce, działacz PiS z Choszczna może liczyć na sowite wynagrodzenie. Jak wynika z oświadczenia majątkowego za ubiegły rok, zarobił 202 tys. zł Daje to miesięczną pensję w wysokości ok. 16,8 tys. złotych. Do dyspozycji ma służbową Dacię Duster. Bokun zatrudniony jest w Ośrodku od kwietnia 2016 roku.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, Henryk Bokun będzie chciał startować w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Choszcznie. Problemem mogą być jego zarobki. Przypomnijmy, że - jak ujawniła „Rzeczpospolita” - na listach PiS w wyborach samorządowych nie znajdą się osoby zarabiające w spółkach skarbu państwa powyżej 15 tysięcy złotych. Tylko nadal nie wiadomo, czy to kwota netto, czy brutto.

ycipk-4bqux9
twitter.com
Podziel się

W jego karierze mogą mu pomóc wspólne zdjęcia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Bokun chwali się selfie z prezesem na swoim profilu na Facebooku. Ma tam zresztą więcej zdjęć z politykami partii rządzącej, a także z prezydentem Andrzejem Dudą. Na większości fotografii pojawia się nie kto inny, jak Paweł Szefernaker. Chcieliśmy porozmawiać z Henrykiem Bokunem, ale na razie nie odebrał telefonu, ani nie odpisał na prośbę o kontakt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bqux9

ycipk-4bqux9
ycipk-4bqux9