Trwa ładowanie...
d3npcr8

Tak się robi kariery w PiS. Był złomiarzem, został wiceprezesem rolnej spółki

Jeszcze przed laty działacz PiS Henryk Bokun zajmował się skupem złomu i prowadził szrot w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Kiedy do władzy doszedł PiS, jego kariera wystrzeliła. Został członkiem zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie. Teraz szykuje się do samorządowych wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henryk Bokun w przeszłości był złomiarzem, teraz jest wiceprezesem rolnej spółki
Henryk Bokun w przeszłości był złomiarzem, teraz jest wiceprezesem rolnej spółki (Facebook.com, Fot: Facebook)
d3npcr8

Bokun jest powiatowym radnym w Choszcznie i szefem lokalnych struktur PiS. W latach 90 . sam zajmował się zbieraniem złomu, by później otworzyć skup tego surowca. Biznes kręcił się na tyle, że otworzył kolejny: Stację Demontażu Samochodów czyli mówiąc w uproszczeniu - szrot. Informację o jego biznesach można bez trudu odnaleźć w oświadczeniach majątkowych, które składał jako radny. Interes Bokunowi kręcił się całkiem nieźle. W 2015 roku miał 215 tys. zł przychodu. Rok wcześniej 272 tys. zł.

    Archiwum prywatne
(Archiwum prywatne, Fot: archiwum)

Złomiarz po wygranych wyborach przez PiS został nagle specjalistą od zapłodnienia zwierząt, choć żadnych kompetencji w tym kierunku nie posiadał. Posadę członka zarządu Ośrodek Hodowli Zarodowej w Lubianie niedaleko Choszczna zawdzięcza Pawłowi Szefernakerowi (posłowi PiS, a obecnie wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji ). Wszystko w podzięce za rozwieszenie plakatów wyborczych w kampanii posła. Z Szefernakerem Bokun poznał się podczas jednego z okręgowych zjazdów PiS w Szczecinie. Panowie od razu przypadli sobie do gustu. Ich znajomość kwitła i zaowocowała posadą członka zarządu. Zatrudnienie nagle znalazła również żona Henryka Bokuna, która była pracownikiem biura poselskiego Szefernakera.

d3npcr8

Zobacz także: Cezary Tomczyk: o. Rydzyk najchętniej jeździłby maybachem

W rolnej spółce, działacz PiS z Choszczna może liczyć na sowite wynagrodzenie. Jak wynika z oświadczenia majątkowego za ubiegły rok, zarobił 202 tys. zł Daje to miesięczną pensję w wysokości ok. 16,8 tys. złotych. Do dyspozycji ma służbową Dacię Duster. Bokun zatrudniony jest w Ośrodku od kwietnia 2016 roku.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, Henryk Bokun będzie chciał startować w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Choszcznie. Problemem mogą być jego zarobki. Przypomnijmy, że - jak ujawniła „Rzeczpospolita” - na listach PiS w wyborach samorządowych nie znajdą się osoby zarabiające w spółkach skarbu państwa powyżej 15 tysięcy złotych. Tylko nadal nie wiadomo, czy to kwota netto, czy brutto.

    twitter.com
(twitter.com, Fot: Twitter.com)

W jego karierze mogą mu pomóc wspólne zdjęcia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Bokun chwali się selfie z prezesem na swoim profilu na Facebooku. Ma tam zresztą więcej zdjęć z politykami partii rządzącej, a także z prezydentem Andrzejem Dudą. Na większości fotografii pojawia się nie kto inny, jak Paweł Szefernaker. Chcieliśmy porozmawiać z Henrykiem Bokunem, ale na razie nie odebrał telefonu, ani nie odpisał na prośbę o kontakt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3npcr8

Podziel się opinią

Share
d3npcr8
d3npcr8
Więcej tematów