Trwa ładowanie...
d3c4t8k

Tak rekrutuje rosyjska armia. "Bez wroga nie ma walki. Bez walki nie ma zwycięstwa"

- Bez wroga nie ma walki. Bez walki nie ma zwycięstwa. Największym wrogiem jesteś ty, wczorajszy ty! - taki mocny komunikat wysyła do potencjalnych rekrutów rosyjskie ministerstwo obrony, które kilka dni temu wypuściło nowy klip reklamowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak rekrutuje rosyjska armia. "Bez wroga nie ma walki. Bez walki nie ma zwycięstwa"
(wrzuta.pl)
d3c4t8k

Profesjonalnie wykonane wideo wpisuje się w agresywne poczynania Kremla z ostatnich tygodni. Rosyjski żołnierz ma w nim jasno zdefiniowany cel - namierzyć i zniszczyć wroga. I to bez okazania choćby cienia emocji.

- To pierwszy dzień twojego nowego życia. To, co było wczoraj, nie ma znaczenia. To, kim byłeś wcześniej, już nikogo nie obchodzi - zaczyna narrator, a na ekranie pojawiają się sceny z życia w cywilu i wojsku. - Teraz liczy się to, kim będziesz dzisiaj. Czego się o sobie dowiesz? Do czego będziesz zdolny? Pytania mogą pozostać bez odpowiedzi, ale czy potem będziesz mógł spokojnie spać? - pyta lektor.

Następnie obserwujemy intensywne szkolenie wojskowe, zakończone bojowym desantem z powietrza. Całość zamyka głos z offu: - Bez wroga nie ma walki. Bez walki nie ma zwycięstwa. Największym wrogiem jesteś ty, wczorajszy ty! Twoje zadanie - wyśledzić wroga, być lepszym od niego i nie cofać się. Jutro pierwszy dzień twojego nowego życia.

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów