Trwa ładowanie...

Tak mści się przyroda. Kłusownik stratowany przez słonia i zjedzony przez lwy

Mężczyzna podejrzany o kłusownictwo zginął w Parku Narodowym Krugera w RPA. Najpierw stratował go słoń, a później został zjedzony przez stado lwów. Kłusownik polował na nosorożce.
Share
Polował na nosorożce. Stratował go słoń i zjadły lwy
Polował na nosorożce. Stratował go słoń i zjadły lwyŹródło: Pixabay.com
d30w0mz

Jak utrzymują jego koledzy po fachu, mężczyzna został stratowany przez słonia we wtorek. Kłusownicy, którzy wybrali się na łowy po rogi nosorożca, poinformowali o tragedii jego rodzinę.

Ta skontaktowała się ze strażnikami Parku Narodowego, by odnaleźć ciało. Grupa poszukiwawcza szukała go dwa dni, odnajdując tylko czaszkę i parę spodni. Reszta została zjedzona przez stado lwów.

Cenniejsze niż złoto czy kokaina

Glenn Phillips, dyrektor zarządzający parkiem, złożył rodzinie kondolencje. - Wejście do parku nielegalnie i pieszo nie jest rozsądne. Czai się tam wiele niebezpieczeństw, a ten incydent jest tego dowodem - dodał.

d30w0mz

Zobacz także: "Budzenie" lwicy. Nagranie z Parku Narodowego Krugera

Trzej pozostali kłusownicy zostali aresztowani. BBC przypomina, że w sobotę w Hong Kongu przechwycono największy przemyt rogów nosorożca od pięciu lat. Zarekwirowany towar jest wart na czarnym rynku ponad 2 miliony dolarów. To dwa razy więcej, niż ważące tyle samo złoto czy kokaina.

Sproszkowany róg nosorożca jest używany w Chinach jako lekarstwo. Pół roku temu władze zniosły obowiązujący od 25 latach bezwzględny zakaz używania tego produktu, a także kości tygrysów.

Czytaj też: Polski oddział WWF publikuje oświadczenie. W tle eko-bojówki

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d30w0mz

Podziel się opinią

Share
d30w0mz
d30w0mz
Więcej tematów