Trwa ładowanie...
d3hu1c5

Tak dżihadyści niszczą zabytki Palmiry. Rosjanie opublikowali nagranie

W czasie monitorowania Palmiry i jej okolic, rosyjski dron zarejestrował "barbarzyńskie zniszczenie" przez terrorystów tzw. Państwa Islamskiego elewacji rzymskiego amfiteatru i tetrapylonu, głównych atrakcji starożytnego miasta - podało Ministerstwo Obrony Rosji. Dowodem działań dżihadystów jest opublikowane nagranie.

d3hu1c5
d3hu1c5

Czarno-biały film został nakręcony 5 lutego. Terroryści wysadzili proscenium (centralną część starożytnego teatru rzymskiego) i kolumny tetrapylonu (prostokątnej budowli, wzniesionej w 270 roku)". Dla porównania pokazano drugi film, z 6 czerwca ub. roku, gdzie oba monumenty jeszcze stoją.

Rosjanie donoszą, że dżihadyści, przed swoim odwrotem z miasta, zamierzają wysadzić w powietrze jak najwięcej pozostałych zabytków architektury w Palmirze.

Podczas okupacji w 2015 roku bojownicy IS zniszczyli szereg niepowtarzalnych zabytków Palmiry, m.in. świątynie Bela i Baalszamina i kilka słynnych grobowców.

W styczniu 2017 r. syryjska agencja prasowa Sana poinformowała o uszkodzonej fasadzie rzymskiego amfiteatru, a także zniszczeniu tetrapylonu, jednego z najsłynniejszych zabytków Palmiry na wschodzie kraju.

d3hu1c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hu1c5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj