Trwa ładowanie...
szkoła

Tajwan: uczniowie paradowali w strojach nazistów. Dyrektor szkoły ustąpił ze stanowiska

Uczniowie tajwańskiej szkoły maszerowali w strojach nazistów podczas parady z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pod wpływem presji lokalnych środowisk z dalszego sprawowania funkcji zrezygnował dyrektor placówki.

Share
Tajwan: uczniowie paradowali w strojach nazistów. Dyrektor szkoły ustąpił ze stanowiska
Źródło: PAP/EPA
diig8c6

Cheng Hsiao-ming, dyrektor szkoły Kuang Fu High School znajdującej się w miejscowości Hsinchu przyznał, że "ponosi pełną odpowiedzialność" za zaistniałą sytuację.

Podczas piątkowego przemarszu uczniów jedna z grup zaprezentowała się w nazistowskich przebraniach. Uczniowie nieśli też sztandary z nazistowskimi symbolami.

diig8c6

Wydarzenia ze szkoły w Hsinchu zostały zauważone na całym świecie. Negatywne stanowisko wydał również ambasador Izraela.

Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił, że "rolą nauczycieli jest przekazywanie odpowiednich wartości. Przyjęliśmy naukę z tego wydarzenia na przyszłość. Mam nadzieję, że również uczniowie przyjmą tę srogą lekcję".

Ustępujący dyrektor zapowiedział przeprowadzenie w szkole serii programów edukacyjnych, podczas których wyświetlane będą filmy nt. holokaustu, a także filmy typu "Lista Schindlera" czy "Życie jest piękne".

Adam Styczek

diig8c6

Podziel się opinią

Share
diig8c6
diig8c6
Więcej tematów