Trwa ładowanie...
d45nygn
skandal

Tajwan: uczniowie paradowali w strojach nazistów. Dyrektor szkoły ustąpił ze stanowiska

Uczniowie tajwańskiej szkoły maszerowali w strojach nazistów podczas parady z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pod wpływem presji lokalnych środowisk z dalszego sprawowania funkcji zrezygnował dyrektor placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajwan: uczniowie paradowali w strojach nazistów. Dyrektor szkoły ustąpił ze stanowiska
(PAP/EPA)
d45nygn

Cheng Hsiao-ming, dyrektor szkoły Kuang Fu High School znajdującej się w miejscowości Hsinchu przyznał, że "ponosi pełną odpowiedzialność" za zaistniałą sytuację.

Podczas piątkowego przemarszu uczniów jedna z grup zaprezentowała się w nazistowskich przebraniach. Uczniowie nieśli też sztandary z nazistowskimi symbolami.

Wydarzenia ze szkoły w Hsinchu zostały zauważone na całym świecie. Negatywne stanowisko wydał również ambasador Izraela.

d45nygn

Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił, że "rolą nauczycieli jest przekazywanie odpowiednich wartości. Przyjęliśmy naukę z tego wydarzenia na przyszłość. Mam nadzieję, że również uczniowie przyjmą tę srogą lekcję".

Ustępujący dyrektor zapowiedział przeprowadzenie w szkole serii programów edukacyjnych, podczas których wyświetlane będą filmy nt. holokaustu, a także filmy typu "Lista Schindlera" czy "Życie jest piękne".

Adam Styczek

d45nygn

Podziel się opinią

Share

d45nygn

d45nygn
Więcej tematów