Trwa ładowanie...

Tajne notatki wywiadu o tajnych więzieniach CIA


Dowodami, że Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski wiedzieli o więzieniach CIA w Polsce są tajne notatki polskiego wywiadu - ujawnia "Gazeta Wyborcza"

Tajne notatki wywiadu o tajnych więzieniach CIAŹródło: PAP, fot: Piotr Rybarczyk
d4kbi3z
d4kbi3z

Oficerowie wywiadu, po każdym ustnym meldunku składanym ówczesnemu prezydentowi lub premierowi, sporządzali notatki. Pisali je tak na wszelki wypadek, żeby - jak by się wydało - było jasne, że najwyżsi przełożeni wszystko wiedzieli i to akceptowali - mówi informator "Gazety Wyborczej" w prokuraturze. Według niego takich ściśle tajnych notatek jest kilka.

Według "Gazety Wyborczej" takie notatki są dowodem, że premier Leszek Miller i prezydent Aleksander Kwaśniewski złamali konstytucję ws. więzień CIA i w związku z tym mogliby stanąć przed Trybunałem Stanu.

W myśl polskiej konstytucji bezprawne jest każde pozbawienie wolności trwające dłużej niż 72 godziny, jeśli nie ma na nie zgody sądu. A terroryści przywożeni do Polski przez CIA byli przetrzymywani bez tej zgody.

Piotr Kosmaty, rzecznik krakowskiej prokuratury apelacyjnej, która prowadzi śledztwo zasłania się tajemnicą obejmującą śledztwo. To jedno z najbardziej tajnych śledztw w Polsce. Czy krakowska prokuratura przymierza się do postawienia zarzutów Millerowi i Kwaśniewskiemu? Rzecznik odpowiada: - Najpierw podejmujemy kroki, potem o nich informujemy.

d4kbi3z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kbi3z
Więcej tematów