Trwa ładowanie...

Tadeusz Rydzyk i jego działalność. Dotacje od kolejnych ministerstw

Tadeusz Rydzyk i jego media cieszą się dużą przychylnością ministerstw i rządowych instytucji. Pieniądze podatników płyną do Torunia szerokim strumieniem. Dotychczas wiadomo było o 240 mln złotych z różnych państwowych dofinansowań. Na jaw wychodzą jednak kolejne umowy z redemptorystą.

Share
Tadeusz Rydzyk dostał potężne środki od kolejnych resortów
Tadeusz Rydzyk dostał potężne środki od kolejnych resortówŹródło: FORUM
d2b7vj9

Pod koniec roku 2020 rząd opublikował rozporządzenie zawierające wykaz wydatków niewygasających, czyli niewykorzystanych środków z budżetu, które mogą zostać przeznaczone na te same cele w kolejnym roku budżetowym. Okazało się wówczas, że wśród takich wydatków znalazło się dofinansowanie Ministerstwa Kultury w wysokości 60 mln złotych na rzecz wystawy Pamięć i Tożsamość, za której organizacją stoi Tadeusz Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk beneficjentem umów z MSZ i MRiPS

Okazuje się jednak, że znane dotychczas umowy między toruńskim redemptorystą a państwowymi instytucjami to nie wszystko. Dziennik "Fakt", analizując odpowiedzi na interpelacje poselskie, ustalił, że należące do Rydzyka media podpisały intratną umowę na emisję spotów reklamowych pt. "Wspieraj Seniora". Biuro reklamy TV Trwam otrzymało na ten cel 105 165 zł z kasy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

d2b7vj9

Jeszcze większą kwotę wpłaciło na konta należących do zakonnika mediów Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Łącznie resort przeznaczył 302,5 tys złotych dotacji na realizację projektów mediowych na antenie TV Trwam i Radia Maryja. Chodziło m.in. o projekt pt. "Rotmistrz Pilecki - przywracanie pamięci", zakładający przygotowanie czterech dwujęzycznych reportaży na temat Witolda Pileckiego.

Powrót do szkół. Sławomir Broniarz o chaosie informacyjnym wokół szczepień nauczycieli

Sprawą dotacji dla mediów Rydzyka zajmuje się poseł KO Adam Szłapka. - Wysyłam zapytania nie tylko do resortów, ale także do spółek państwowych o to, czy finansują działalność ojca Rydzyka. One jednak nie chcą udzielić mi odpowiedzi. Nie odpuszczę - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Fakt"

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2b7vj9

Podziel się opinią

Share
d2b7vj9
d2b7vj9
Więcej tematów