Trwa ładowanie...

Tadeusz Rydzyk o zakażonych norkach: wygląda na ustawkę

Toruński redemptorysta Tadeusz Rydzyk skomentował sprawę zlikwidowania fermy norek, na które wykryto zwierzęta zakażone koronawirusem. Zdaniem zakonnika decyzja o utylizacji zwierząt może być wynikiem spisku.

Tadeusz Rydzyk o zakażonych norkach: wygląda na ustawkęTadeusz Rydzyk o zakażonych norkach: wygląda na ustawkęŹródło: PAP
d275hag
d275hag

O zakażonych koronawirusem zwierzętach na fermie norek pod Kartuzami poinformowało w niedzielę Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W Poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że podjęta została decyzja o uśpieniu wszystkich znajdujących się na fermie zwierząt.

Rydzyk mówi o ustawce

Właściciel fermy norek upoważnił do wypowiadania się w jego imieniu Szczepana Wójcika, będącego największym hodowcą zwierząt futerkowych w Polsce. Wójcik w rozmowie z "Faktem" twierdził, że próbki od zakażonych zwierząt zostały pobrane w sposób nieprawidłowy. - Cztery próbki wykazały obecność SARS-CoV-2. Bardzo duże wątpliwości, zdaniem hodowcy, budził sam proces pobierania próbek. Inspektor był sam, hodowca utrzymuje, że próbki nie były pobierane w sposób należyty - mówił przedsiębiorca.

Argumentom Wójcika na antenie TV Trwam wtórował o. Tadeusz Rydzyk. Zdaniem redemptorysty działania państwowych organów w sprawie zakażonych norek są krzywdzące dla właściciela fermy. - Znaleziono kilkanaście zakażonych norek i każą mu wybić wszystkie norki. Człowiek oszacował straty na 10 mln zł i nie dostanie żadnej pomocy, a jeszcze ma kredyty. Dlaczego o tym mówię? Nie możemy godzić się na krzywdę jakiegokolwiek naszego rodaka - mówił.

Marek Belka ocenił Jarosława Kaczyńskiego. "Niezmiernie skuteczny"

Zdaniem zakonnika sytuacja może być efektem spisku. - Dlaczego weterynarze nie chcą jeszcze raz przeprowadzić testu? Co to za weterynarze? To wygląda na jakąś ustawkę. Jak człowiekowi robią jeden test i okazuje się, że jest pozytywny, to robią drugi – pozytywny. Potem robią trzeci – negatywny. Dlatego, że znaleźli chorą norkę, to człowiekowi grozi pójście na bruk, jeśli ma kredyty - stwierdził Rydzyk.

d275hag

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d275hag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d275hag
Więcej tematów