Trwa ładowanie...

Tadeusz Rydzyk: Chcą z nas zrobić drugą Jugosławię

Dyrektor Radia Maryja Tadeusz Rydzyk, udzielił kolejnego wywiadu, w którym opowiedział, czym grożą nasilone jego zdaniem ataki na Kościół katolicki w Polsce. Duchowny chce ścigania "sprawców" przez policję, prokuraturę, sądy.

Share
Ojciec Tadeusz Rydzyk.
Ojciec Tadeusz Rydzyk.Źródło: Getty Images
dlsjmw7

Tadeusz Rydzyk udzielił kolejnego wywiadu. W rozmowie opowiedział on o tym, do czego mogą doprowadzić dalsze ataki na Kościół.

- Widzimy, że ataki stopniowo, ale ciągle narastają, jak crescendo w muzyce. Coraz silniejsze są hejt, nienawiść, coraz więcej jest prowokacji, bluźnierstw. To jest wojna. Tak działały wszelkie rewolucje – czy to w Rosji, Meksyku, czy to w Hiszpanii, ale i wcześniej, jak rewolucja francuska. Nie od razu były mordy, nie od razu gilotynowano, nie od razu była Wandea -powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" dyrektor Radia Maryja.

Michał Dworczyk może być następnym premierem? "To bardzo miły komplement"

Rydzyk: To jest szatańskie, tak bluźnić

Ojciec Tadeusz Rydzyk przypomniał, że podobne zjawisko ataku na Kościół zauważył, kiedy swoją działalność prawie 30 lat temu rozpoczynało Radia Maryja. Powtarzał on wówczas, że "ideologia zła nie zatrzyma".

dlsjmw7

- Jej inicjatorzy, sterujący nią, nie poprzestaną na konfliktowaniu ludzi, atomizowaniu społeczeństwa, na propagandzie kłamstw. Pójdą dalej. Oni są gotowi z Polski zrobić drugą Jugosławię. Coraz bardziej dzielą naród. Mnożą ataki, chcąc, żebyśmy obojętnieli wobec nich, przyzwyczajali się – wyjaśniał w wywiadzie duchowny.

Na pytanie jak bronić się przed atakami na Kościół, duchowny odpowiedział, że "państwo i jego organy powinny zrobić więcej, a  Naród Polski powinien być razem z tymi, którzy dbają o prawdę, sprawiedliwość, przyzwoitość itp. Ale musimy troszczyć się o to wszyscy, ponieważ jeżeli wielu nie będzie na tym zależało, nie damy rady.

Źródło: gazetawyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlsjmw7

Podziel się opinią

Share
dlsjmw7
dlsjmw7
Więcej tematów