Trwa ładowanie...
d1xuh7t
Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest Szymon Hołownia (Polska 2050).
Share
d1xuh7t

Co dziś w programie? Burza wokół 29. urodzin Radia Maryja. "To jest nadużywanie Ewangelii do celów niecnych, to jest niszczenie autorytetu Kościoła i ośmieszanie Kościoła" - napisał Tomasz Terlikowski. Publicyście nie spodobały się słowa wygłoszone podczas obchodów. O. Tadeusz Rydzyk bronił bp. Edwarda Janiaka i nazwał go "męczennikiem".

Dyrektor toruńskiej rozgłośni uważa również, że filmy dokumentalne o pedofilii w kościele to manipulacja i oszczerstwo. - To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje - mówił podczas uroczystości Rydzyk.

d1xuh7t

Terlikowski skomentował również obecność polityków Zjednoczonej Prawicy na uroczystościach. "Tłumy polityków PiS i Solidarnej Polski na tej Mszy, obecność tam ministra sprawiedliwości, ich milczenie, brak jakiejkolwiek reakcji na bzdury (i polityczne, i teologiczne), jakie zakonnik tam wygadywał, pokazuje, że trudno na poważnie traktować zapewnienia polityków o chęci rozliczenia z przestępstwami seksualnymi w Kościele" - podkreślił.

W ocenie Terlikowskiego "konserwatysta nie powinien się podpisywać pod takim projektem". "Ten spektakl z politykami, biskupami i ojcem Rydzykiem, jaki zobaczyliśmy wczoraj, niszczy i polski Kościół, i polską prawicę" - stwierdził.

d1xuh7t

Podziel się opinią

Share
d1xuh7t
d1xuh7t
Więcej tematów