Trwa ładowanie...
ddgg75f
skarb państwa
25-04-2008 16:49

Szykuje się bój ze skarbem państwa o nawet 10 mld złotych

Jak ustaliło Radio PiN, już na początku maja do sądów wpłyną pierwsze wnioski o odszkodowania za przedwojenne obligacje skarbu państwa.

ddgg75f

To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który dokładnie rok temu stwierdził, że obligacje są wciąż ważne i dał parlamentowi rok na uchwalenie ustawy zawierającej zasady ich wykupu. Ustawa nie została jednak przygotowana, więc niektórzy właściciele zamierzają iść po odszkodowania do sądów. Są jednak i tacy, którzy chcą dać rządowi i posłom kilka miesięcy.

Jesteśmy gotowi odsprzedać te obligacje nieco taniej, niż szacujemy ich wartość, a nawet rozłożyć płatność na raty- deklaruje Tomasz Górniak, prezes Stowarzyszenia Posiadaczy Przedwojennych Obligacji.

Zgodnie z prawem, za wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego odpowiedzialny jest senat, który niedawno zwrócił się do rządu z prośbą o pomoc. Jednak jak udało nam się ustalić, ani ministerstwo sprawiedliwości, ani ministerstwo finansów nie znalazły jeszcze sposobów na obliczenie wartości przedwojennych obligacji i wypłatę rekompensaty.

ddgg75f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddgg75f
Więcej tematów