Trwa ładowanie...

Szydło krytykuje, Kamiński dziękuje. Powodem ruch UE ws. migrantów

Dwugłos w Prawie i Sprawiedliwości. Powodem jest ruch Unii Europejskiej w sprawie migrantów koczujących na granicy z Białorusią. Pieniądze z Brukseli nie podobają się byłej premier Beacie Szydło, z kolei minister Mariusz Kamiński docenia działania Unii.

Share
Kryzys na granicy. Szydło i Kamiński o pieniądzech z UE dla migrantów. Dwugłos w PiS Kryzys na granicy. Szydło i Kamiński o pieniądzech z UE dla migrantów. Dwugłos w PiS Źródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek, ANDRZEJ IWANCZUK
dofcrcc

Kryzys na granicy z Białorusią wciąż trwa. Tymczasem w PiS pojawił się dwugłos w sprawie pieniędzy, które Unia Europejska chce przekazać na pomoc migrantom.

Kryzys na granicy. Szydło i Kamiński o pieniądzach z UE

"Przeznaczenie przez Komisję Europejską 700 tys. euro na pomoc dla sprowadzanych przez Białoruś migrantów jest działaniem na rzecz Łukaszenki" - pisze w mediach społecznościowych Beata Szydło.

Gest ze strony UE w kierunku migrantów była premier ocenia jako "zły" i bezmyślny. "Szczególnie w kontekście braku realnej pomocy KE dla setek więźniów politycznych na Białorusi" - podkreśliła Szydło.

"To nie do przyjęcia!". Burza po słowach Dziambora. Siemoniak ma teorię

UE pomoże migrantom. Szydło krytykuje, Kamiński dziękuje

Zgoła odmiennego zdania, co Beacie Szydło wypomnieli dziennikarze, jest minister spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński docenił gest ze strony UE we wpisie w mediach społecznościowych.

"Z satysfakcją przyjąłem decyzję KE dot. przekazania 700 tys. euro dla organizacji międzynarodowych i humanitarnych na pomoc dla migrantów na granicy po stronie Białorusi" - podkreślił Kamiński.

dofcrcc

Jak zaznaczył szef MSWiA, pieniądze z UE na pomoc migrantom na granicy "traktuje jako odpowiedź na apel Polski i innych państw członkowskich".

UE pomoże migrantom z Białorusi. 700 tys. euro

O pieniądzach przygotowanych przez UE na rzecz pomocy migrantom na Białorusi poinformowała w środę Komisja Europejska. Jak pisaliśmy w Wirtualnej Polsce, na ten cel Unia przygotowała łącznie 700 tys. euro.

Jednocześnie władze UE podkreśliły, że możliwe będzie zorganizowanie kolejnych funduszy, jeżeli osoby z organizacji humanitarnych zostaną dopuszczone do migrantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dofcrcc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dofcrcc
dofcrcc
Więcej tematów