Trwa ładowanie...

Szwedzcy uczniowie odwiedzili Auschwitz. Nagrali film z "zabawy w Hitlera"

Uczniowie 9 klasy elitarnej sztokholmskiej szkoły nagrali "zabawę w Hitlera". Film trafił do sieci, a następnie do dziennikarzy czołowej szwedzkiej gazety. Sprawa może skończyć się w sądzie.

Share
Szwedzcy uczniowie odwiedzili Auschwitz. Nagrali film z "zabawy w Hitlera"
Źródło: Twitter
d5tfkk2

Całe zdarzenie, we wtorek, opisała szwedzka gazeta "Dagens Nyheter". Uczniowie 9 klasy sztokholmskiej szkoły udawali nazistów podczas wycieczki do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Cała "zabawa" została nagrana, a film trafił do sieci. Dziennikarzom udało się ustalić, że nagranie pochodzi z ubiegłego roku - uczniowie odwiedzili Polskę w ramach projektu, który miał przybliżyć im historię zagłady Żydów.

Sprawa jest wyjątkowo bulwersująca, ponieważ szkoła, do której uczęszczali uczniowie uchodzi za jedną z najlepszych w kraju. Placówka słynie z wysokiego poziomu nauczania i bardzo trudnego procesu rekrutacji. Choć film pochodzi z zeszłego roku, dyrekcja zapoznała się z nim dopiero teraz - w związku z materiałem prasowym.

"Co mogę powiedzieć? Czuję niesmak po tym, co zobaczyłam. Całkowicie się od tego dystansujemy. To chłopięce wygłupy. Nie sądzę, żeby chłopcy tym nagraniem wyrażali swoje rzeczywiste poglądy" - powiedziała dyrektorka, Maija Möller Grimakova w rozmowie z dziennikarzami. "To co zrobili, było obrzydliwe i głupie" - podsumowała.
Rektor szkoły rozważa, czy nie zgłosić sprawy do prokuratury.

d5tfkk2

Podziel się opinią

Share
d5tfkk2
d5tfkk2
Więcej tematów