Trwa ładowanie...

Szwed zatrzymany w Polsce. Oszukał fiskusa na wiele milionów euro

Qayyum S. tylko w 2011 roku oszukał szwedzki system bankowy i podatkowy na 7,5 mln euro. Gdy śledczy zaczęli deptać mu po piętach uciekł do Polski. Tu dopadli go polscy policjanci.

Share
Szwed zatrzymany w Polsce. Oszukał fiskusa na wiele milionów euro
Źródło: Policja.pl
d104icx

Mężczyzna, jako przedstawiciel jednej ze szwedzkich firm, celowo doprowadził do rażących zaniedbań w rozliczeniach księgowych i podatkowych zaniedbując rejestrowanie działalności gospodarczej, nie wykazując transakcji finansowych i unikając rozliczeń podatkowych. W końcu jego działalnością zainteresował się wymiar sprawiedliwości. Wówczas Qayyum S. wyjechał ze Szwecji i ukrył się w jednym z krajów Europy.

Szwedom udalo się ustalić, że mężczyzna, z którym wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, może ukrywać się na terenie Polski. Poprosili więc o pomoc polskich policjantów. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań Biura Kryminalnego KGP, którzy na co dzień współpracują i obsługują krajowy punkt kontaktowy sieci ENFAST. Sieć ta zrzesza wyspecjalizowane zespoły funkcjonariuszy policji, zajmujące się poszukiwaniami groźnych przestępców w 28 państwach europejskich i dodatkowo 6 krajach spoza Unii Europejskiej działających na zasadzie partnerstwa.

Polscy policjanci szybko namierzyli Qayyuma S. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań w Gdańsku. Został zatrzymany przez stróżów prawa wczesnym rankiem, 12 kwietnia 2017 roku.

Wobec zatrzymanego 40-latka została wszczęta procedura ekstradycyjna. Za popełnione czyny zatrzymanemu grozi kara co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

d104icx

Podziel się opinią

Share
d104icx
d104icx
Więcej tematów