Trwa ładowanie...
dsbn84y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szwecja: Polacy, podejrzewani o planowanie ataku na ośrodek dla uchodźców w Nynäshamn, na wolności

• Do ataku miało dojść 8 lutego
• Tego samego dnia mężczyźni, w większości Polacy, zostali zatrzymani
• W ich samochodach znaleziono m.in. siekiery i noże
• Istniało podejrzenie, że chcieli zemścić się za napad na młodą Polkę
• Zatrzymani nie przyznają się do winy
• Prokurator: zabrakło mocnych dowodów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwecja: Polacy, podejrzewani o planowanie ataku na ośrodek dla uchodźców w Nynäshamn, na wolności
(AFP, Fot: Palle Peter Skov/Scanpix)
dsbn84y

13 mężczyzn, aresztowanych w związku z planowanym atakiem na ośrodek dla uchodźców w Nynäshamn w Szwecji, zostało wypuszczonych na wolność. Prokurator ma czas do przyszłego tygodnia, żeby zdecydować, czy wniesie oskarżenie.

Mężczyźni, w większości Polacy, zostali zatrzymani 8 lutego w pobliżu miejsca, gdzie mieszkają imigranci. W ich samochodach znaleziono siekiery, noże i metalowe przedmioty, które szwedzka policja określiła mianem "broni do walk ulicznych". Istniało podejrzenie, że mężczyźni chcieli zemścić się na uchodźcach za rzekomy napad na młodą Polkę.

Po zdarzeniu w pobliżu ośrodka dla uchodźców w Nynaeshamn szwedzkie władze podjęły decyzję o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa wokół podobnych obiektów w regionie sztokholmskim.

Szwecja, jeden z celów najchętniej wybieranych przez ubiegających się o azyl, w ubiegłym roku odnotowała rekordową liczbę 160 tys. emigrantów.

dsbn84y

Podziel się opinią

Share

dsbn84y

dsbn84y
Więcej tematów