Trwa ładowanie...
dma9foi

Szwecja podwyższa poziom zagrożenia terrorystycznego

Szwedzkie służby specjalne SAPO podwyższyły w środę stopień zagrożenia terrorystycznego skierowanego przeciwko Szwecji z poziomu "podwyższonego" do "wysokiego".
Share
Szwecja podwyższa poziom zagrożenia terrorystycznego
Źródło: AFP, Fot: STIG-AKE JONSSON
dma9foi

Jak podano w komunikacie decyzja o podwyższeniu stopnia zagrożenia terroryzmem została podyktowana "otrzymaniem konkretnych informacji".

- Podjęliśmy szereg działań operacyjnych i teraz skupiamy się na tej pracy. Nie możemy podać szczegółów - podkreśliły szwedzkie służby specjalne.

Według SAPO zagrożeniem dla Szwecji mogą być powracający do tego kraju bojownicy, walczący po stronie grup terrorystycznych w Syrii i Iraku. Szacuje się, że ze Szwecji na Bliski Wschód wyjechało kilkuset bojowników. Szwedzkie służby obawiają się, że terroryści po ataku w Paryżu przeprowadzą kolejne ataki w Europie.

dma9foi

Poziom wysoki zagrożenia terrorystycznego, który wprowadzono w Szwecji w środę oznacza, że "istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że gracze mają zamiar i możliwości przeprowadzenia ataków". To przedostatni czwarty poziom, wprowadzony może zostać jeszcze ostatni bardzo wysoki poziom zagrożenia.

Zdaniem szwedzkich ekspertów podniesienie alertu bezpieczeństwa oznaczać będzie w praktyce zwiększenie obecności policji w miejscach publicznych.

dma9foi

Podziel się opinią

Share
dma9foi
dma9foi
Więcej tematów