Trwa ładowanie...
dsontvg

Szwecja. Koronawirus rozprzestrzenia się wolniej niż w innych krajach

W Szwecji koronawirus nie rozprzestrzenia się tak jak w innych krajach. Tak przynajmniej uważa główny epidemiolog Anders Tegnell, który twierdzi także, że "inne społeczeństwa mogą być w mniejszym stopniu odporne".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwecja. Koronawirus nie rozprzestrzenia się tu tak, jak w innych krajach
Szwecja. Koronawirus nie rozprzestrzenia się tu tak, jak w innych krajach (Getty Images)
dsontvg

Szwecja. Koronawirus ma inną dynamikę niż pozostałych krajach

Główny epidemiolog Szwecji, Anders Tegnell uważa, że w tym momencie koronawirus nie rozprzestrzenia się w tym państwie tak szybko jak w innych krajach. Jego słowa cytuje TVN24: "W Szwecji mamy do czynienia z negatywnym rozwojem epidemii, ale koronawirus nie rozwija się w takim stopniu jak w innych krajach świata" – podkreśla szwedzki epidemiolog. Dodaje również, że "trudno porównać aktualną sytuację z wiosną", ponieważ "dziś przeprowadza się znacznie więcej testów".

Koronawirus w Szwecji. Inni mogą być mniej odporni

Mówiąc o dynamice pandemii koronawirusa, główny epidemiolog Szwecji, cytowany przez TVN24, podkreśla, że "inne kraje zmieniają ciągle swoje strategie, a ich społeczeństwa mogą być także w mniejszym stopniu odporne". To, że w Szwecji sytuacja związana z koronawirusem jest bardziej stabilna, może być uzależnione od tego, że w tym kraju te same rekomendacje obowiązują przez długi czas, mieszkańcy przyzwyczaili się do nich i ich przestrzegają. Nie muszą co chwilę zmieniać przyzwyczajeń i stosować się do ciągle nowych zaleceń.

dsontvg

Urząd Zdrowia Publicznego w Szwecji przekazał we wtorek 13 października, że od początku pandemii zmarło łącznie 5 899 osób zakażonych koronawirusem. Z kolei w tym momencie zaledwie 23 osoby z COVID-19 przebywają na intensywnej terapii. Dla porównania - wiosną było ich w porywach do 550.

Spór o maseczki i zarzuty pod adresem Konfederacji. "Miałem wrażenie, że niektórzy kaszlą na obsługę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsontvg

Podziel się opinią

Share
dsontvg
dsontvg
Więcej tematów