Trwa ładowanie...
dg6usix
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szwecja: atak nożownika w IKEI, 2 osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły dźgnięte nożem w sklepie sieci IKEA w mieście Vasteras w środkowej Szwecji - poinformowała policja. Jedna osoba odniosła poważne obrażenia. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Powody ataku nie są znane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Vasteras, Szwecja
Vasteras, Szwecja (PAP/EPA, Fot: Peter Kruger/TT)
dg6usix

"Ok. godz. 13 policja otrzymała zgłoszenie o rannych w IKEI. (...) Na miejscu znaleziono mężczyznę i kobietę, którzy zostali dźgnięci nożem i którzy później zmarli na skutek odniesionych obrażeń" - czytamy w komunikacie policji.

Zabici byli "zwykłymi klientami", a do tego podwójnego zabójstwa doszło w pobliżu działu z akcesoriami kuchennymi - poinformował lokalny dziennik "VLT", cytując dyrektora sklepu.

dg6usix

Jak dodano, poważnie ranna została też inna osoba. Rzeczniczka lokalnych służb sanitarnych Eva Lindahl wyjaśniła, że chodzi o 35-letniego mężczyznę, który natychmiast został przewieziony do szpitala. Portal rt.com podaje, że doznał on obrażeń zagrażających życiu.

Inne informacje dotyczące tożsamości ofiar nie są znane. Daniela Rogosic, rzeczniczka prasowa IKEI, oznajmiła, że wśród ofiar nie ma pracowników sklepu.

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zadanie ciosów nożem.

Szwedzkie telewizje transmitowały po południu zdjęcia sklepu IKEI, który został ewakuowany i otoczony przez policję.

dg6usix

Vasteras leży 115 km od stolicy Szwecji, Sztokholmu. Sklep IKEA, w którym zaatakował nożownik, należy do największych w kraju.

Klienci sklepu oraz jego personel zostali ewakuowani. Na miejscu trwa akcja policji.

Zobacz również: Szaleniec z nożem zaatakował na pardzie gejów w Jerozolimie

dg6usix

Podziel się opinią

Share

dg6usix

dg6usix
Więcej tematów