Trwa ładowanie...
d35hijj

Szwajcarski samolot wojskowy F/A-18 Tiger zaginął w Alpach

• F/A 18 Tiger zaginął w poniedziałek wieczorem w paśmie górskim Susten
• Pilot jest uznawany za zaginionego
• To już czwarty wypadek F18 w ciągu ostatnich trzech lat
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
F/A-18C
F/A-18C (Wikimedia Commons)
d35hijj

Od rana w Alpach trwają poszukiwania szwajcarskiego samolotu wojskowego. F/A 18 Tiger zaginął w poniedziałek wieczorem w paśmie górskim Susten, niedaleko miejscowości Meiringen w środkowej części kraju. Ze względu na złe warunki atmosferyczne poszukiwania w nocy były niemożliwe.

Zaginionego samolotu i pilota poszukują cztery helikoptery. 19 specjalistów górskich przeszukuje teren pieszo, ponieważ jest to region trudno dostępny - na wysokości 3000 metrów.

Do tej pory nie znaleziono żadnego śladu wskazującego na to, co mogło się stać z samolotem i pilotem wojskowego F18. Pilot jest uznawany za zaginionego; armia nie udziela żadnych informacji na jego temat. Nad terenem poszukiwań obowiązuje zakaz lotów.

Pomimo że - jak zapewnia komendant Szwajcarskich Sił Powietrznych Aldo Schellenberg - wszyscy ich piloci są bardzo doświadczeni, jest to już czwarty wypadek F18 w ciągu ostatnich trzech lat.

d35hijj

W październiku 2013 roku doszło do katastrofy takiego samego samolotu także w szwajcarskich Alpach; w październiku 2015 roku szwajcarski F18 rozbił się we Francji, a w czerwcu tego roku - w Holandii.

W czerwcu bieżącego roku myśliwiec Northrop F-5 Tiger szwajcarskiej wojskowej eskadry akrobacyjnej Patrouille Suisse rozbił się w pobliżu holenderskiej bazy lotniczej Leeuwarden po powietrznej kolizji z innym odrzutowcem. Pilot bezpiecznie się katapultował.

d35hijj

Podziel się opinią

Share
d35hijj
d35hijj
Więcej tematów