Trwa ładowanie...
ycipk-47bdj9

Szwajcaria. Najdroższy zegarek na świecie sprzedany. Sprawdź, ile kosztował

Na charytatywnej aukcji w Szwajcarii sprzedano najdroższy zegarek na świecie. Wyrób firmy Patek Phlilippe pobił prawie dwukrotnie poprzedni rekord najdroższego zegarka na rękę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na charytatywnej aukcji w Szwajcarii sprzedano najdroższy zegarek na świecie.
Na charytatywnej aukcji w Szwajcarii sprzedano najdroższy zegarek na świecie. (East News, Fot: Patek Philippe/Ferrari Press/East News)
ycipk-47bdj9

Szwajcaria. Najdroższy zegarek na świecie sprzedany na aukcji

Grandmaster Chime 6300A-010 – tak nazywa się najdroższy zegarek na świecie. Na aukcji Only Watch 2019 w domu aukcyjnym Christie's w Genewie zapłacono za niego 31 milionów franków szwajcarskich, czyli 28,2 mln euro. To mniej więcej 122 miliony złotych.

Firma Patek Philippe przygotowała zegarek na aukcję Only Watch 2019. W wydarzeniu odbywającym się co dwa lata biorą udział najsłynniejsi producenci czasomierzy. 99 procent zysków z aukcji przekazują na badania nad dystrofią mięśniową Duchenne'a u dzieci. Ta choroba genetyczna prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. W tym roku aukcja została zorganizowana po raz ósmy. W 7 poprzednich edycjach zebrano 40 milionów franków szwajcarskich. Najnowszy Patek znacznie podwyższy tę kwotę.

ycipk-47bdj9

Wcześniejszy rekord zegarka na rękę sprzedanego na Only Watch ustanowił w 2015 roku Patek Philippe 5016A-010. Jego cena wyniosła "tylko" 7,3 miliona franków. Z kolei rekord świata należał do zegarka Rolex Daytona Paula Newmana, za który w 2017 roku w domu Phillips w Nowym Jorku zapłacono 17,75 miliona dolarów.

Najdroższy na świecie zegarek firmy Patek. Z czego jest zrobiony?

Najdroższy zegarek na świecie nigdy nie był noszony. Jedyny egzemplarz Grandmaster Chime 6300A-010 wykonano ze stali nierdzewnej. Firma Patek Philippe zastosowała w nim najbardziej złożony ze wszystkich swoich mechanizmów, wyposażony w 20 tak zwanych komplikacji, w tym dwa nowe patenty: głosowe powiadamianie o aktualnej godzinie i alarm dźwiękowy, który można ustawić na dowolną porę. Zegarek dysponuje dwoma tarczami – z różowego złota i czarnego hebanu. Model jest odporny na wilgoć i kurz, ale, co ciekawe, nie jest wodoodporny.

Patek Philippe to szwajcarski wytwórca zegarków o międzynarodowej renomie. Firmę Patek założył w 1839 roku imigranci z Polski, Antoni Patek i Franciszek Czapek. W 1851 roku Patek zaprosił do spółki Adriena Philippe'a, francuskiego zegarmistrza.

ycipk-47bdj9

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rzecznik rządu uchyla rąbka tajemnicy ws. nowego ministra sportu

ycipk-47bdj9
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-47bdj9

ycipk-47bdj9
ycipk-47bdj9