Trwa ładowanie...
dmma3d7

Szwajcaria. Najdroższy zegarek na świecie sprzedany. Sprawdź, ile kosztował

Na charytatywnej aukcji w Szwajcarii sprzedano najdroższy zegarek na świecie. Wyrób firmy Patek Phlilippe pobił prawie dwukrotnie poprzedni rekord najdroższego zegarka na rękę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na charytatywnej aukcji w Szwajcarii sprzedano najdroższy zegarek na świecie.
Na charytatywnej aukcji w Szwajcarii sprzedano najdroższy zegarek na świecie. (East News, Fot: Patek Philippe/Ferrari Press/East News)
dmma3d7

Szwajcaria. Najdroższy zegarek na świecie sprzedany na aukcji

Grandmaster Chime 6300A-010 – tak nazywa się najdroższy zegarek na świecie. Na aukcji Only Watch 2019 w domu aukcyjnym Christie's w Genewie zapłacono za niego 31 milionów franków szwajcarskich, czyli 28,2 mln euro. To mniej więcej 122 miliony złotych.

Firma Patek Philippe przygotowała zegarek na aukcję Only Watch 2019. W wydarzeniu odbywającym się co dwa lata biorą udział najsłynniejsi producenci czasomierzy. 99 procent zysków z aukcji przekazują na badania nad dystrofią mięśniową Duchenne'a u dzieci. Ta choroba genetyczna prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. W tym roku aukcja została zorganizowana po raz ósmy. W 7 poprzednich edycjach zebrano 40 milionów franków szwajcarskich. Najnowszy Patek znacznie podwyższy tę kwotę.

dmma3d7

Wcześniejszy rekord zegarka na rękę sprzedanego na Only Watch ustanowił w 2015 roku Patek Philippe 5016A-010. Jego cena wyniosła "tylko" 7,3 miliona franków. Z kolei rekord świata należał do zegarka Rolex Daytona Paula Newmana, za który w 2017 roku w domu Phillips w Nowym Jorku zapłacono 17,75 miliona dolarów.

Najdroższy na świecie zegarek firmy Patek. Z czego jest zrobiony?

Najdroższy zegarek na świecie nigdy nie był noszony. Jedyny egzemplarz Grandmaster Chime 6300A-010 wykonano ze stali nierdzewnej. Firma Patek Philippe zastosowała w nim najbardziej złożony ze wszystkich swoich mechanizmów, wyposażony w 20 tak zwanych komplikacji, w tym dwa nowe patenty: głosowe powiadamianie o aktualnej godzinie i alarm dźwiękowy, który można ustawić na dowolną porę. Zegarek dysponuje dwoma tarczami – z różowego złota i czarnego hebanu. Model jest odporny na wilgoć i kurz, ale, co ciekawe, nie jest wodoodporny.

Patek Philippe to szwajcarski wytwórca zegarków o międzynarodowej renomie. Firmę Patek założył w 1839 roku imigranci z Polski, Antoni Patek i Franciszek Czapek. W 1851 roku Patek zaprosił do spółki Adriena Philippe'a, francuskiego zegarmistrza.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmma3d7

Rzecznik rządu uchyla rąbka tajemnicy ws. nowego ministra sportu

dmma3d7

Podziel się opinią

Share
dmma3d7
dmma3d7
Więcej tematów