Trwa ładowanie...
olimpiada

Sztafeta olimpijska uproszczona i skrócona


Trasa sztafety z ogniem olimpijskim zostanie
uproszczona i skrócona, a jej odcinek z miasta Ruijin rozpocznie
się w środę minutą ciszy dla uczczenia ofiar trzęsienia ziemi w
Chinach - podali organizatorzy letnich igrzysk
olimpijskich w Pekinie.

Share
Sztafeta olimpijska uproszczona i skrócona
Źródło: PAP/EPA
d1tclbw

Jeszcze w poniedziałek chińskie władze zapowiadały, że trasa sztafety nie zostanie zmieniona. Jak pisze jednak agencja AP, zmieniono zdanie pod wpływem chińskojęzycznych stron internetowych i blogów, na których apelowano o uczczenie pamięci ofiar.

Sztafeta z ogniem będzie się odbywać przede wszystkim z poszanowaniem zasady bezpieczeństwa. Zmniejszymy zakres sztafety. Uprościmy procedury. Centralną rolę będzie odgrywać prostota - powiedział rzecznik komitetu organizacyjnego Sun Wiede.

Sun dodał, że zmniejszy się liczba przemówień i sztafecie będzie towarzyszyć mniejszy przepych. Wzdłuż trasy mieszkańcy będą proszeni o wspieranie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. To, jak daleko pobiegnie sztafeta, będzie zależeć od tempa normalizowania sytuacji w rejonie kataklizmu - dodał.

d1tclbw

4 maja ogień olimpijski powrócił do Chin. We wtorek o godz. 8.12 czasu lokalnego (2.12 czasu polskiego) rozpoczął się 12. chiński odcinek sztafety w mieście Longyan na południowym wschodzie kraju.

Pierwotny program przewidywał, że sztafeta dotrze na obszary dotknięte trzęsieniem ziemi w czerwcu. 18 czerwca ogień miał wyruszyć w kolejny etap z Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, gdzie zginęło w poniedziałek najwięcej osób.

Według najnowszych danych w trzęsieniu poniosło śmierć ponad 12 tys. osób.

d1tclbw

Podziel się opinią

Share
d1tclbw
d1tclbw
Więcej tematów