Trwa ładowanie...
d3nc06d

Szokujące odkrycie - dowody na masowy kanibalizm?

Archeolodzy odkryli dowody na masowy kanibalizm - donosi serwis BBC News. Sensacyjnego znaleziska dokonano na liczącym siedem tysięcy lat cmentarzysku w zachodnich Niemczech.

Share
d3nc06d

Znaleziono szczątki ponad 500 ludzi, którzy zostali "celowo rozszarpani", nie brakuje wśród nich również kości dzieci, a nawet ludzkich płodów. Według archeologów jest to rzadki dowód na masowy kanibalizm w Europie okresu wczesnego neolitu.

Bruno Boulestin z Uniwersytetu w Bordeaux we Francji powiedział, że jego koledzy odkryli dowody na to, że odnalezione kości zostały rozmyślnie pocięte i połamane, co ma być potwierdzeniem tego, że ludzie ci zostali zjedzeni przez swoich pobratymców.

Ponadto niektóre szczątki noszą ślady obróbki termicznej, co ma świadczyć o tym, że zostały ugotowane, choć jak stwierdził sam Boulestin, jest to trudne do udowodnienia.

Część naukowców odrzuca tę sensacyjną teorię wskazując, że rzekome oznaki kanibalizmu mogą być wynikiem pogrzebowych rytuałów. Boulestin utrzymuje jednak, że istnieją dowody, że co najmniej część odkrytych szczątków została intencjonalnie pocięta i przeżuta.

d3nc06d

Podziel się opinią

Share
d3nc06d
d3nc06d
Więcej tematów