Trwa ładowanie...
d2sb5yz
policja
+1

Szokujące nagranie policyjnej kontroli. "Strzelamy tylko do czarnych"

To miała być zwykła kontrola drogowa. Wystraszona kobieta bała się jednak wykonać polecenie policjanta. - Spokojnie, strzelamy tylko do czarnych - odpowiedział funkcjonariusz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szokujące nagranie z udziałem amerykańskiego funkcjonariusza policji.
Szokujące nagranie z udziałem amerykańskiego funkcjonariusza policji. (Cobb County PD, Fot: b/d)
d2sb5yz

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Cobb County (w stanie Georgia). Zatrzymana do kontroli drogowej kobieta wykonała telefon do bliskiej osoby, by ta odebrała ją z miejsca zatrzymania - informuje NBC. Funkcjonariusz Greg Abbott zwrócił się do niej, by oddzwoniła i odwołała przyjazd bliskich. - Niech pani do tej osoby zadzwoni i jej powie, że nie musi przyjeżdżać. Jest pani aresztowana, pani pojedzie ze mną na komisariat a auto zostanie odholowane - zaczął.

Kobieta została aresztowana za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. - Niech pani zadzwoni, telefon ma pani na kolanie - dodał policjant. - Nie chcę opuszczać rąk. Przepraszam, ale widziałam zbyt wiele nagrań, na których policjanci... - odparła kobieta.

W tym momencie Abbott próbował uspokoić kobietę w najmniej oczekiwany sposób. - Ale pani nie jest czarna. Proszę zapamiętać, my strzelamy tylko do czarnych - powiedział policjant. - Te wszystkie nagrania, które pani widziała... czy na którymkolwiek zastrzelony jest biały - zapytał.

Mike Register, szef lokalnej policji poinformował że funkcjonariusz został zwolniony z pracy. - Znałem Abbott wiele lat i postrzegałem jako honorowego, ale zrobił błąd. Nie wiem, co ma w sercu, ale wiem jakie słowa padły z jego ust. Dlatego nasza współpraca dobiegła końca - powiedział Register.

Greg Abbott przepracował 28 lat w policji. Wideo, które przedostało się do mediów zostało nagrane 10 lipca 2016 roku, kilka dni po tym jak zastrzelony przez funkcjonariuszy został Philando Castile. Zdarzenie to zostało zarejestrowane prze dziewczynę zabitego.

d2sb5yz

Podziel się opinią

Share
d2sb5yz
d2sb5yz
Więcej tematów