Trwa ładowanie...

"TV Republika odleciała". Poruszenie w sieci

TV Republika opublikowała film, pokazujący zbiórkę, organizowaną przez nazistów. Internauci już nazywają tę sytuację skandalem, widząc w nim analogię do zbiórek na WOŚP.

"Niemiecka Pomoc Zimowa" wykorzystana przez TV Republika"Niemiecka Pomoc Zimowa" wykorzystana przez TV RepublikaŹródło: Twitter
d2vskb4
d2vskb4

To kolejny raz, kiedy w sieci pojawia się nagranie na temat zbiórek na rzecz nazistów jeszcze przed II wojną światową w Niemczech. Tym razem informację na ten temat opublikowała na swojej stronie TV Republika, dodając film opisujący tę akcję.

"Niemiecka Pomoc Zimowa (niem.: Winterhilfswerk) - była najbardziej znaną całoroczną "imprezą charytatywną" w III Rzeszy w latach 30. i 40. XX wieku" - czytamy na stronie TV Republika. Powołując się na informacje z Wikipedii, serwis telewizji informuje, że inicjatorem powstania zbiórki był Adolf Hitler, który wydał zarządzenie, że "nikt nie może być głodny, nikt nie może zamarznąć".

Czytamy także, że podstawowym elementem akcji, którym było "kwestowanie dzieci i młodzieży w miejscach publicznych". Zarówno opis jak i film podkreśla, że darczyńcy otrzymywali od młodych ludzi "serduszka". Na koniec nagrania słyszymy pytanie: "Czy użycie tych samych mechanizmów w dzisiejszych czasach byłoby tak samo skuteczne?".

W sieci zawrzało

Internauci od razu zauważyli analogię do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sieci zawrzało. "Oni są najzwyczajniej w świecie podli" - napisał Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski.

"Zamurowało mnie. TV Republika odleciała już konkretnie" - napisała Sylwia Bagińska, dziennikarka dziennik.pl.

"Czytam, że TV Republika odleciała, przekroczyła granice. Nie. Ona się nie zmieniła, tylko wcześniej była w cieniu TVP Info" - napisał dziennikarz Magazynu Wirtualnej Polski Paweł Figurski.

"Za mało kontrowersyjnie chyba było ostatnio i za dużo reklamodawców zostało..." - napisała Karolina Opolska, dziennikarka m.in. TVP Info.

"Tak, proszę państwa, wygląda chora nienawiść" - napisał Mateusz Baczyński, dziennikarz portalu goniec.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vskb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vskb4
Więcej tematów