Trwa ładowanie...
d3t0f6o

Szlachetna Paczka ma nowego szefa. "Będziemy transparentni"

W środę walne zgromadzenie stowarzyszenia Wiosna przyjęło rezygnację ks. Jacka Stryczka z prezesury i powołało na to stanowisko Joannę Sadzik. Do tej pory była dyrektorem Szlachetnej Paczki i wiceprezesem stowarzyszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Sadzik, nowa prezes stowarzyszenia Wiosna (Stowarzyszenie Wiosna, Fot: Materiały prasowe)
d3t0f6o

Ks. Jacek Stryczek był założycielem i liderem Wiosny przez 17 lat. Nadal pozostaje członkiem stowarzyszenia, ale nie pracuje w nim - informuje RMF FM za PAP.

Nowa prezes ma duże doświadczenie w zarządzaniu zepołami. W Wiośnie pracuje od 2014 roku. Najpierw była wolontariuszką Szlachetnej Paczki, potem dyrektorem i wiceprezesem stowarzyszenia. Z wykształcenia jest politologiem, a także współzałożycielem stowarzyszenia 4zmiana, które wspiera rodziców w wychowaniu dzieci.

"Będziemy transparentni"

- Stoimy dziś przed wielkim wyzwaniem. Wiosna, a wraz z nią Szlachetna Paczka, znalazły się w momencie zwrotnym. Nie uciekamy przed tym wyzwaniem. Mierzymy się z nim. Wierzymy, że przejdziemy przez nie silniejsi - powiedziała Joanna Sadzik po objęciu nowej funkcji.

d3t0f6o

Dodała, że stowarzyszenie Wiosna chce naprawić popełnione błędy i wyciągnąć z nich wnioski. " I będziemy w tych działaniach w pełni transparentni" - napisała w oświadczeniu dla prasy.

Ks. Stryczek złożył rezygnację 21 września, zaraz po publikacji reportażu o mobbingu w stowarzyszeniu Wiosna na portalu Onet. Podkreślał jednak, że nie zgadza się z zarzutami przedstawionymi w tekście. W środę pisaliśmy o tym, że krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t0f6o

Podziel się opinią

Share

d3t0f6o

d3t0f6o
Więcej tematów