Trwa ładowanie...
d1iqprk

Sześciodniowemu noworodkowi przeszczepiono serce

Zaledwie sześciodniowy noworodek otrzymał nowe serce w szpitalu dziecięcym w Phoenix (stan Arizona) stając się najmłodszym pacjentem w USA, którego poddano takiej operacji - poinformowali jego rodzice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
6 dniowy Oliver Crawford
6 dniowy Oliver Crawford (Arizona Republic)
d1iqprk

Oliver Crawford urodził się siedem tygodni przed terminem z poważną wadą serca i jedynie przeszczep mógł uratować mu życie.

- Lekarze mieli nikłe nadzieje, że Oliver przeżyje i kiedy po 33 tygodniach odeszły mi wody płodowe byliśmy przygotowani, że urodzi się martwy - powiedziała jego Matka Caylyn Otto. - A jednak wszystko się udało - dodała.

Rodzice Olivera dowiedzieli się, że jego serce nie wykształciło się prawidłowo w 20 tygodniu ciąży. Po kilku godzinach od przyjścia na świat Oliver został on umieszczony na krajowej liście osób oczekujących na przeszczep. Dopisało mu szczęście bowiem już po dwóch dniach znaleziono odpowiedniego dawcę

Operacja trwała 10 godzin. Jak poinformował szpital, stan zdrowia dziecka systematycznie poprawia się, chociaż jego płuca są jeszcze słabe. Oliver waży obecnie 2,8 kg.

- Po oczekiwaniach najgorszego, Oliver jest dla nas prawdziwym cudem - powiedział ojciec dziecka.

d1iqprk

Podziel się opinią

Share
d1iqprk
d1iqprk
Więcej tematów