Trwa ładowanie...
df1axkv

Szerzył rasizm w internecie. Psychiatra może stanąć przed sądem lekarskim

"Małpką" nazwał czarnoskórą dziewczynę, popierał zbiórkę na "karabin na ciapatych", a muzułmańską dzielnicę chciał otoczyć drutem kolczastym. Mowa o szefie oddziału psychiatrycznego Milickiego Centrum Medycznego. Być może już niedługo zostanie na stanowisku, bo ma się mu przyjrzeć sąd lekarski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poglądy rasistowskie lekarz miał głosić również poza internetem
Poglądy rasistowskie lekarz miał głosić również poza internetem (Pixabay.com)
df1axkv

Szef oddziału psychiatrycznego Milickiego Centrum Medycznego jest aktywny w mediach społecznościowych, a jego wpisy są kontrowersyjne. Pisał między innymi o tym, że popiera zbiórkę na "karabin na ciapatych", czarnoskórą dziewczynę nazwał "małpką" i proponował, by dzielnicę muzułmańską "otoczyć drutem kolczastym i postawić wieżyczki strażnicze". Obok tych postów nie przeszedł obojętnie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Są też skutki jego działania.

W lutym Ośrodek złożył skargę do Dolnośląskiej Izby Lekarskiej na szefa oddziału psychiatrycznego ze szpitala w Miliczu. "Uznaliśmy, że takie rasistowskie komentarze nie przystoją komuś, kto wykonuje zawód zaufania społecznego" - tłumaczy OMZRiK. Jak dodaje, jego zdanie podzielił Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, który teraz wysłał do Okręgowego Sądu Lekarskiego we Wrocławiu wniosek o ukaranie lekarza.

Nie wszyscy są zgodni tej sprawie. - Przypisywane panu doktorowi wpisy internetowe, niezależnie od ich treści i opinii na ich temat, nie stanowią podstawy do podejmowania jakichkolwiek konsekwencji służbowych ze strony pracodawcy - podkreślił prezes Milickiego Centrum Medycznego, Maciej Bieradzki.

df1axkv

To nie wszystko. Według informacji OMZRiK, psychiatra "męczy pracowników" rasistowskimi poglądami. Szerzy je więc nie tylko w internecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df1axkv

Podziel się opinią

Share
df1axkv
df1axkv
Więcej tematów