ycipk-30rypg

Szerszenie zaatakowały dzieci na boisku. 11-latki w szpitalu

Niebezpieczny incydent podczas piłkarskich zajęć na stadionie w Kędzierzynie-Koźlu. Rój szerszeni zaatakował grupę dzieci. Dwóch 11-latków trafiło do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopak przypadkowo kopnął gniazdo szerszeni. To sprowokowało owady do ataku.
Chłopak przypadkowo kopnął gniazdo szerszeni. To sprowokowało owady do ataku. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-30rypg

Młodzi piłkarze z grupy Orlików Odry Koźle trenowali na bocznym boisku kompleksu przy ul. Chrobrego. Jeden z uczniów prawdopodobnie nadepnął na gniazdo szerszeni, kiedy poszedł po piłkę, która wypadła z boiska.

- Wtedy owady zaatakowały dzieci - opowiada w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską" Wojciech Prajs, prezes Odry Koźle. Dodaje, że atak wyglądał bardzo groźnie, bo dzieci nie mogły przed dłuższy czas odgonić od siebie szerszeni. Kiedy to się w końcu udało, okazało się, że kilku chłopców zostało ukąszonych.

Zobacz też: Który z owadów żądli najboleśniej?

ycipk-30rypg

Ostatecznie trenerzy zdecydowali o przewiezieniu do szpitala dwóch podopiecznych. Jeden z 11-latków został zwolniony po badaniu, ale drugiego lekarze postanowili zatrzymać na oddziale. Chłopak został ukąszony trzy razy. - Ale jego zdrowiu i życiu nic nie zagraża - dodaje prezes klubu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, który zarządza stadionami, zlecił już usunięcie gniazda szerszeni. Skontrolowane zostaną również inne obiekty w mieście.

ycipk-30rypg
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30rypg

ycipk-30rypg
ycipk-30rypg