Trwa ładowanie...

Szefowa unijnej dyplomacji wyciąga rękę do Władimira Putina. "Trzeba wznowić dialog z Rosją"

Szefowa unijnej dyplomacji uważa, że za wszelką cenę trzeba wznowić dialog z Rosją i wykorzystać jej stosunki do rozwiązania wielu kryzysów międzynarodowych. Federica Mogherini mówiła o tym w wywiadzie dla rzymskiego dziennika „La Repubblica”.

Share
Szefowa unijnej dyplomacji wyciąga rękę do Władimira Putina. "Trzeba wznowić dialog z Rosją"
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergei Ilnitsky
d15s25i

Stosunkom z Moskwą będą poświęcone najbliższe obrady ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich Unii. Zdaniem szefowej unijnej dyplomacji, muszą oni dokonać szczerej wymiany opinii, szukając odpowiedzi na pytanie, jak z tego wyjść. - Obecna sytuacja jest niezwykle trudna dla Rosji i w jej interesie powinno leżeć przyczynienie się do rozwiązania konfliktu - mówi Federica Mogherini.

- Jednocześnie wszyscy wiemy, że Rosja odgrywa ważną rolę nie tylko na Ukrainie, ale też w Syrii, Iranie, na Bliskim Wschodzie i w Libii. Z jednej strony więc musimy umocnić nasze poparcie dla Ukrainy, z drugiej podjąć rozmowy z Moskwą na temat naszych wzajemnych relacji i roli, jaką Rosja odegrać może w innych regionach kryzysów - podkreśla wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa.

d15s25i

Podziel się opinią

Share
d15s25i
d15s25i
Więcej tematów