Trwa ładowanie...

Szefowa Rady ds. niepełnosprawnych: zostaliśmy wykorzystani

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali we wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" Porozumienie w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych. - Jest nam przykro, że zostaliśmy wykorzystani
- stwierdziła w środę szefowa Rady ds. niepełnosprawnych.

Share
Szefowa Rady ds. niepełnosprawnych: zostaliśmy wykorzystani
Źródło: East-News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
d3eyquy

Krajowa Rada Konsultacyjna do Spraw Osób Niepełnosprawnych jest organem opiniodawczo-doradczym Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Jest forum współpracy przedstawicieli organów administracji rządowej, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych na rzecz osób niepełnosprawnych. To właśnie jej przedstawiciele podpisali wczoraj porozumienie z rządem ws. wsparcia osób niepełnosprawnych. Ofertę podpisania porozumienia odrzucili przedstawiciele rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy od ubiegłego tygodnia protestują w Sejmie.

W środę, szefowa Rady Konsultacyjnej Monika Zima-Parjaszewska poinformowała, że napisała list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

"Od wielu lat jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, uczestniczymy w pracach przygotowujących i oceniających rozwiązania systemowe na rzecz niezależnego życia. Z zaskoczeniem i ogromną przykrością przyjmujemy sposób, w jaki została wykorzystana praca Krajowej Rady Konsultacyjnej w bieżącym sporze z osobami z niepełnosprawnościami i ich rodzinami protestującymi w Sejmie" - czytamy w liście.

d3eyquy

Szefowa Rady zapewnia, że zawarte we wtorek porozumienie, nie miało związku z protestem w Sejmie. Zaznaczyła, że ona i jej organizacja, a także inni członkowie Rady zawsze wsperały i wspierają środowisko osób niepełnosprawnych. Przypomniała, że kilka dni wczesniej wsparła we wszystkich komunikatach protest w Sejmie.

- Nie dajmy się podzielić, nie dajmy wykorzystywać tej sytuacji przez rząd do podziału środowiska. Mamy dokładnie takie same postulaty jak państwo, proponujemy rozwiązania finansowe - mówiła Zima-Parjaszewska do zgromadzonych przed Sejmem osób, które popierają trwający na sejmowych korytarzach protest opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy zgromadzenia przed parlamentem krzyczeli "hańba" i domagali się wyjaśnień, dlaczego Rada, podczas trwania protestu w Sejmie, podpisała porozumienie z rządzącymi. - My protestujemy, jesteśmy z wami, jest nam przykro, że zostaliśmy wykorzystani - przekonywała Zima-Parjaszewska.

Źródło: rmf24.pl

d3eyquy

Podziel się opinią

Share
d3eyquy
d3eyquy
Więcej tematów