Trwa ładowanie...
Szef wałbrzyskich struktur PSL usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami

Szef wałbrzyskich struktur PSL usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami

Szef wałbrzyskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego znęcał się nad zwierzętami. – Skierujemy tę sprawę do prokuratury – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Mateusz Janda ze Straży dla Zwierząt.

Share
deubzqm

Zwierzęta przetrzymywane w skandalicznych warunkach zobaczyli funkcjonariusze Straży dla Zwierząt na podwórku posesji, której właścicielem jest Piotr Zimnicki, szef wałbrzyskich struktur PSL.

– Psy były trzymane na bardzo krótkich łańcuchach – dopuszczalna długość to minimum trzy metry, a tej na pewno nie było na podwórku, na którym znaleźli się strażnicy. Ponadto, były one wychudzone, tak jak pozostałe zwierzęta na terenie tej posesji – relacjonuje Mateusz Janda ze Straży dla Zwierząt.

deubzqm

Na działce znajdującej się na wałbrzyskim osiedlu Podgórze strażnicy znaleźli łącznie sześć zwierząt mieszkających w skrajnie niewłaściwych warunkach – krowę, konia oraz cztery psy. Wszystkie trafiły obecnie pod opiekę Straży dla Zwierząt.

– Koń znajdował się w bardzo małej szopie. Podejrzewamy, że pojawiło się u niego wodobrzusze. Zwierzę trafiło już na obserwację do weterynarza – dodaje Janda.

Jak się okazuje, to nie pierwsza interwencja Straży na tej posesji w związku z niewłaściwym traktowaniem zwierząt.

– Nasi strażnicy byli już tam kilka razy i nic przez ten czas się nie zmieniło. Szef struktur PSL w Wałbrzychu tłumaczył się, że regularnie dokarmia zwierzęta i oponuje, że przetrzymywane były niewłaściwie – mówi Mateusz Janda z SdZ.

Sprawa zostanie skierowana do prokuratury w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami. – To haniebne, by prominentna osoba dopuszczała się takich czynów – komentuje Janda.

Nie udało nam się skontaktować z wałbrzyskimi strukturami PSL. Planujemy wrócić do tematu.

deubzqm

Podziel się opinią

Share
deubzqm
deubzqm
Więcej tematów