Trwa ładowanie...

Szef rosyjskiej dyplomacji o Trumpie. "Destabilizuje światowy ład"

Sergiej Ławrow, rosyjski minister spraw zagranicznych, odniósł się do polityki prezydenta Stanów Zjednoczonych. Skrytykował USA za "nieustanne grożenie Iranowi" oraz psucie szans na poprawę stosunków z Koreą Północną.

Share
Szef rosyjskiej dyplomacji o Trumpie. "Destabilizuje światowy ład"
Źródło: PAP/EPA, fot: Laurent Gillieron
dnwrnbe

Na corocznej konferencji podsumowującej działania dyplomacji rosyjskiej w 2017 roku szef rosyjskiego MSZ rozpoczął spotkanie od oskarżeń amerykańskiej głowy państwa.

- Stany Zjednoczone jednoznacznie dają do zrozumienia, że militarna konfrontacja z Pjongjangiem to konieczność, choć wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji takiej lekkomyślności - powiedział Ławrow odnosząc się najprawdopodobniej do krytycznych tweetów Donalda Trumpa wymierzonych w stronę przywódcy Korei Północnej.

Szef rosyjskiego MSZ dodał, że "amerykańskie manewry w tym regionie prowokują eskalowanie napięć na arenie międzynarodowej".

dnwrnbe

Rosyjski dyplomata stwierdził również, że posunięcia Donalda Trumpa podkopują możliwość porozumienia z Koreą Północną w sprawie broni nuklearnej. Odniósł się tym samym do faktu, że prezydent USA nie przedłużył historycznej umowy jaką Barack Obama zawarł z Iranem oraz 6 innych mocarstwami o wstrzymaniu programu atomowego w zamian za odejście od ekonomicznych restrykcji nałożonych przez USA oraz państwa UE.

Źródło: independent.co.uk

dnwrnbe

Podziel się opinią

Share
dnwrnbe
dnwrnbe
Więcej tematów