Trwa ładowanie...
d2qhcos

Szef MSZ: Ukraina liczy na podpisanie umowy z UE 17 lub 21 marca

Ukraina ma nadzieję na podpisanie 17 lub 21 marca politycznej części umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską - oświadczył w niedzielę ukraiński minister spraw zagranicznych Andrij Deszczyca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina stanie się częścią Unii? Odpowiedź wciąż nie jest oczywista
Ukraina stanie się częścią Unii? Odpowiedź wciąż nie jest oczywista (PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
d2qhcos

17 marca jest planowane spotkanie szefów dyplomacji krajów UE, a 21 marca to drugi dzień szczytu szefów państw i rządów Unii.

Deszczyca złożył taką deklarację w rozmowie z ukraińską stacją telewizyjną "1+1".

Z kolei 16 marca w Autonomicznej Republice Krymu ma się odbyć referendum, uznawane za nielegalne przez Kijów i kraje Zachodu, na temat przyłączenia półwyspu do Federacji Rosyjskiej.

d2qhcos

Po czwartkowym szczycie UE szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy poinformował, że UE jest gotowa do podpisania politycznej części umowy stowarzyszeniowej z Kijowem jeszcze przed wyborami prezydenckimi w tym kraju, wyznaczonymi na 25 maja.

Ogłoszenie przez byłe już ukraińskie władze w listopadzie ubiegłego roku decyzji o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina w czasie szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie wywołało bezprecedensowe protesty antyrządowe i w rezultacie odsunięcie od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Według czwartkowych danych resortu zdrowia w starciach przeciwników poprzednich władz z milicją zginęło 100 osób. W niedzielę internetowa gazeta "Ukrainska Prawda" poinformowała, że liczba ofiar wzrosła do 101, gdyż zmarł jeszcze jeden ranny w lutym mężczyzna.

d2qhcos

Podziel się opinią

Share
d2qhcos
d2qhcos
Więcej tematów