Trwa ładowanie...
d1c3n7e
d1c3n7e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef MSWiA odwołał zastępcę szefa KGP Mirosława Schosslera

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odwołał zastępcę komendanta głównego policji Mirosława Schosslera - poinformował resort. Rezygnację złożył też drugi zastępca - Wojciech Olbryś, ale nie została ona jeszcze przyjęta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1c3n7e

Schossler został odwołany na wniosek nowego szefa policji Zbigniewa Maja. Premier Beata Szydło powołała Maja 11 grudnia.

"Z dniem 15 grudnia minister spraw wewnętrznych i administracji odwołał na wniosek komendanta głównego policji nadinsp. Mirosława Schosslera z funkcji zastępcy komendanta głównego policji" - poinformował wydział prasowy resortu.

"Z informacji przedstawionych przez komendanta głównego policji wynika, że zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Wojciech Olbryś złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Rezygnacja ta nie została jeszcze przyjęta przez ministra spraw wewnętrznych i administracji" - poinformował resort.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi wiceszefów policji. W nieoficjalnych informacjach pojawiają się nazwiska: komendanta stołecznego nadinsp. Michała Domaradzkiego oraz wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego insp. Rafała Batkowskiego.
Maj zastąpił Krzysztofa Gajewskiego, który funkcję tę pełnił od lutego 2015 r.

d1c3n7e

Podziel się opinią

Share

d1c3n7e

d1c3n7e
Więcej tematów