Trwa ładowanie...
d39q6lv

Szef działu prawnego Polskiego Radia odchodzi. Zapowiada proces o mobbing

Szef działu prawnego Polskiego Rada Lucjan Sarzyński złożył wypowiedzenie. Zarzuca szefowej PR Barbarze Stanisławczyk-Żyle "awanturnictwo i agresję słowną". W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl mówi o pozwie o mobbing.
Share
Siedziba Polskiego Radia przy Al. Niepodległości w Warszawie.
Siedziba Polskiego Radia przy Al. Niepodległości w Warszawie.Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d39q6lv

Jarzyński zdecydował się odejść po „karczemnej awanturze”, którą - jak stwierdził w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl - wywołała w ubiegłym tygodniu Barbara Stanisławczyk-Żyła, prezes Polskiego Radia. - Po wielokrotnych przypadkach awanturnictwa i agresji słownej wobec mnie i innych pracowników Polskiego Radia S.A. ze strony pani Barbary Stanisławczyk-Żyły - prezesa Zarządu Polskiego Radia S.A. zachodzą uzasadnione przesłanki do złożenia przeciwko Zarządowi Polskiego Radia S.A. pozwu o mobbing, przemoc słowną stosowaną przez panią Barbarę Stanisławczyk-Żyłę wobec mnie oraz wobec innych pracowników Polskiego Radia S.A - powiedział portalowi Jarzyński. Jego zdaniem takie zachowanie Stanisławczyk-Żyły nie licuje z wizerunkiem Polskiego Radia.

Lucjan Jarzyński jest radcą prawnym, przez wiele lat pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa, współpracował także m.in. z Kancelarią Senatu. Szefem działu prawnego w Polskim Radiu był od maja 2016 r.

Barbara Stanisławczyk-Żyła jest prezesem Polskiego Radia od 8 stycznia 2016. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej i Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Na swoim koncie ma kilka książek, jej reportaże ukazywały się w " Po prostu", "Pani", "Kobiecie i życiu", "Twoim Stylu" i "Tygodniku Solidarność". Prowadziła zajęcia w szkole wyższej Collegium Civitas, uczyła sztuki reportażu w ramach warsztatów. Jest członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od 2006 do 2010 była naczelną magazynu "Sukces".

d39q6lv

Podziel się opinią

Share
d39q6lv
d39q6lv
Więcej tematów