Trwa ładowanie...
dyc6r6w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef dyplomacji USA rozmawiał o Syrii z szefem MSZ Rosji

Szef dyplomacji USA John Kerry w rozmowie telefonicznej ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem wyraził zaniepokojenie faktem, że wiele rosyjskich ataków w Syrii nie jest wymierzonych, wbrew deklaracjom Moskwy, w pozycje islamistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef dyplomacji USA rozmawiał o Syrii z szefem MSZ Rosji
dyc6r6w

Podczas półgodzinnej rozmowy telefonicznej amerykański sekretarz stanu "ponownie wyraził zaniepokojenie tym, że większość celów bombardowanych przez rosyjskie siły zbrojne nie ma związku z Państwem Islamskim" - powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA John Kirby. Podczas rozmowy ministrowie nie podjęli "decyzji na poziomie taktycznym" - dodał.

Nie potwierdził też doniesień, jakoby rosyjskie pociski rozbiły się na terytorium Iranu. -Nie mogę tego potwierdzić, ale tym bardziej pokazuje to, że powinniśmy mieć właściwie procedury służące złagodzeniu konfliktu - zaznaczył.

Wcześniej w czwartek anonimowe źródła w Pentagonie poinformowały, że cztery z rosyjskich pocisków manewrujących wystrzelonych w środę na Syrię z okrętów wojennych na Morzu Kaspijskim spadły w trakcie przelotu nad Iranem na jego terytorium.

dyc6r6w

Rosja, będąca głównym sojusznikiem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, rozpoczęła 30 września bombardowania w Syrii. Według Moskwy ich celem ma być m.in. IS, ale USA twierdzą, że naloty były wymierzone również w oddziały prozachodniej syryjskiej opozycji walczącej z reżimem w Damaszku.

Zobacz także: Andriej Kartapołow: pociski Kalibr-NK leciały nad terenami niezamieszkanymi

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów