Trwa ładowanie...
dhea2t2

Szczur odznaczony medalem. Ma genialny talent

Szczur Magawa zasłużył się w boju i został odznaczony medalem za odwagę. Jak podkreślają wojskowi, ma on nietypowy talent, który w Kambodży jest wręcz na wagę złota.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczur Magawa został odznaczony medalem. Zwierzęta szkolone przez organizację APOPO mają wyjątkowy talent
Szczur Magawa został odznaczony medalem. Zwierzęta szkolone przez organizację APOPO mają wyjątkowy talent
dhea2t2

Magawa - szczur, a w zasadzie wielkoszczur gambijski - został odznaczony prestiżowym medalem za odwagę. Zwierzę, jak podkreślają wojskowi, ma nietypowy talent do wykrywania min.

Szczur Magawa odznaczony medalem. Ma zasługi w Kambodży

Jak informuje BBC, podczas swoich wszystkich misji szczur Magawa wykrył łącznie 39 min lądowych, a także kilkadziesiąt niewybuchów. Medal przyznała zwierzęciu brytyjska charytatywna organizacja weterynaryjna.

dhea2t2

Tym samym szczur Magawa znalazł się w elitarnej 30-tce zwierząt, którym przyznano odznaczenie. W tym gronie jest jednak pierwszym szczurem. - Ten medal to dla nas prawdziwy honor - przyznał, cytowany przez BBC, Christophe Cox, właściciel ośrodka, w kórym trenowany był szczur.

Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku? "Mam dobrą i złą wiadomość"

Szczur Magawa z medalem. Miny to jego specjalność

Magawa ma już siedem lat i zasłużyło na swoją emeryturę. Szczur waży blisko 1,5 kilograma, a trenowany był w specjalnym ośrodku APOPO w Tanzanii, który należy do brytyjskiej organizacji pozarządowej.

dhea2t2

Szczur, jak na swój gatunek, jest całkiem sporym zwierzęciem. Mierzy bowiem 70 centymetrów. Mimo tego Magawa wciąż jest wystarczająco lekki, by móc z precyzją chirurga poruszać się między minami, którymi naszpikowane są pola w Kambodży.

Szczur Magawa a wojskowy. Nieporównywalna przepaść

Zwierzę jest bardzo dobrze wytrenowane. Pole wielkości kortu do tenisa przeszuka w ciągu 20 minut. Szczur ma bardzo czuły nos, którym wyczuwa chemiczne związki w minach. Jak informuje BBC, człowiek z wykrywaczem metalu taki sam teren przeczesywały około czterech godzin.

Źródło: BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhea2t2

Podziel się opinią

Share
dhea2t2
dhea2t2
Więcej tematów