Trwa ładowanie...

Szczere wyznanie polityka: Wstyd mi, że staliśmy się "partią memem"

Spór w Porozumieniu nie ustaje. Adam Bielan, skonfliktowany z Jarosławem Gowinem, twierdzi, że podejmuje wiążące decyzje w partii. - Jestem europosłem i pełnię obowiązki prezesa Porozumienia - przekonuje Bielan.

Share
Szczere wyznanie polityka: wstyd mi, że staliśmy się trochę "partią memem"
Szczere wyznanie polityka: wstyd mi, że staliśmy się trochę "partią memem"Źródło: East News, Fot: Marek Lasyk/REPORTER
d4atpkf

Eurodeputowany PiS Adam Bielan, skonfliktowany z Jarosławem Gowinem, był w czwartek gościem Polsat News. - Jestem europosłem i pełnię obowiązki prezesa Porozumienia - zaznaczył na początku. Pytany o to, kto ma rację w sporze w Porozumieniu, gość Bogdana Rymanowskiego zauważył, że "Jarosław Gowin nie odpowiedział do tej pory, dlaczego od trzech lat nie było nowych wyborów władz partii".

- Czym innym jest sytuacja w koalicji Zjednoczonej Prawicy, a czym innym w Porozumieniu - zastrzegł Bielan.

d4atpkf

Zapowiedział również, że ponieważ poseł Andrzej Sośnierz zmienił przynależność klubową w Sejmie, to władze partii usuną go z ugrupowania. - Decyzję ws. Wojciecha Maksymowicza również podjęły władze partii - dodał.

Zobacz też: Dramatyczny apel Tadeusza Rydzyka. "Szokujące porównania mnie nie dziwią"

Adam Bielan przekonywał, że zależy mu na Porozumieniu, bo jest związany z tą partią niemal od początku. - Jest mi wstyd, że staliśmy się trochę "partią memem" - ocenił.

d4atpkf

Pytany o decyzję Parlamentu Europejskiego, który poparł wydawanie certyfikatów szczepionkowych w Unii Europejskiej, europoseł PiS przyznał, że głosował "za". Wyjaśnił, że chodzi o regulacje międzypaństwowe.

- Co innego w kraju, co sugerował ostatnio Jarosław Gowin. Jestem przeciw dyskryminacji ze względu na brak szczepień - mówił Bielan w Polsat News.

Koronawirus. Certyfikat szczepionkowy jak paszport

- Mamy dużą presję ze strony państw południa Europy, które w dużej mierze żyją z turystyki. Gdybyśmy w tym systemie nie uczestniczyli, to Polacy latem nie mogliby polecieć tam na wakacje - dodał.

Pytany o Fundusz Odbudowy Adam Bielan stwierdził, że swoimi działaniami Platforma Obywatelska "proponuje Polexit". - Jest różny wachlarz kar, co do głosowania wbrew dyscyplinie klubowej - mówił pytany o to, co stanie się 4 maja, jeśli Solidarna Polska nie zagłosuje za Funduszem Odbudowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4atpkf

Podziel się opinią

Share
d4atpkf
d4atpkf
Więcej tematów