Trwa ładowanie...
d4gesbl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szczepionka przeciw Eboli działa na małpy. Rozpoczynają się testy na ludziach

W USA rozpoczynają się testy kliniczne na ludziach eksperymentalnej kanadyjskiej szczepionki przeciwko Eboli, z powodzeniem przetestowanej już na naczelnych - poinformowała minister zdrowia Kanady Rona Ambrose.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczepionka przeciw Eboli działa na małpy. Rozpoczynają się testy na ludziach
(PAP/EPA, Fot: Anne Rayner)
d4gesbl

Szczepionka, opracowana przez kanadyjskich naukowców z National Microbiology Laboratory, ma być testowana na zdrowych osobach, by ustalić ewentualne efekty uboczne i określić właściwe dawki. - Kanadyjska szczepionka daje wielką nadzieję i jest bardzo obiecująca, ponieważ okazała się w 100 procentach skuteczna w zapobieganiu szerzeniu się wirusa Eboli, kiedy przetestowano ją na zwierzętach - podkreśliła Ambrose.

Badania przeprowadzone na naczelnych wykazały, że kanadyjska szczepionka zapobiega zakażeniu się wirusem, a podana wkrótce po kontakcie z wirusem zwiększa szanse przeżycia zarażonego organizmu.

Licencję na tę szczepionkę ma niewielka amerykańska firma NewLink Genetics; testy na ludziach mają się rozpocząć w laboratorium w stanie Maryland. Według Ambrose rezultaty są oczekiwane w grudniu.

Firma NewLinik Genetics zapowiedziała w tym miesiącu, że co najmniej pięć testów tej szczepionki, znanej jako VSV-EBOV, rozpocznie się wkrótce w USA, Niemczech, Szwajcarii i w jednym z krajów afrykańskich, w którym nie ma epidemii Eboli.

d4gesbl

Podziel się opinią

Share

d4gesbl

d4gesbl
Więcej tematów