Trwa ładowanie...

Szczepionka przeciw COVID. Nowe dane od ministra zdrowia

Szczepionkę przeciw koronawirusowi podano ponad 770 tys. Polaków - przekazał minister zdrowia. Adam Niedzielski poinformował, że w poniedziałek zaszczepiono 65 tys. osób, najwięcej jednego dnia, jak do tej pory.
Share
Szczepionka przeciw COVID. Nowe dane od ministra zdrowia
Szczepionka przeciw COVID. Nowe dane od ministra zdrowiaŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dau6uyj

"Według danych z godz. 21 dzisiaj (w poniedziałek - przy. red.) zostało zaszczepionych 65 tys. osób - co jest najwyższym wynikiem do tej pory" - napisał w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych szef resortu zdrowia, załączając grafikę z danymi.

Adam Niedzielski wyjaśnił, że szczepienia realizowało niemal 2,5 tys. punktów. Minister dodał, że w Polsce w sumie zaszczepiono ponad 770 tys. osób.

"75 tys. przyjęło dwie dawki" - poinformował Niedzielski.

dau6uyj

Zobacz też: Szczepionki przeciw COVID-19. Tomasz Latos: na coś się umówiliśmy w Unii Europejskiej

Wcześniej, również we wpisie w mediach społecznościowych, minister zdrowia wyraził pełne wsparcie dla idei zaprezentowanej przez komisarz UE ds. zdrowia Stellę Kyriakides.

Chodzi o to, aby firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki przeciw COVID-19 na terytorium Wspólnoty, rejestrowały z wyprzedzeniem zamiar eksportu tych preparatów do krajów trzecich.

dau6uyj

Szczepionka przeciw COVID. Wsparcie dla UE

"Pełne wsparcie dla idei zaprezentowanej dziś przez komisarz zdrowia @SKyriakidesEU - każdy producent szczepionki w EU będzie musiał dokonać notyfikacji w przypadku chęci eksportu do krajów trzecich" - napisał na Twitterze minister Niedzielski.

Zapowiedź padła po tym, jak w piątek AstraZeneca nieoczekiwanie ogłosiła duże ograniczenie dostaw szczepionek dla krajów Unii w pierwszym kwartale roku.

dau6uyj

Podziel się opinią

Share
dau6uyj
dau6uyj
Więcej tematów