Trwa ładowanie...
Szczepionka na COVID. Konferencja w KPRM [Relacja]

Szczepionka na COVID. Konferencja w KPRM [Relacja]

Szczepionka na COVID od blisko dwóch tygodni jest dostępna w Polsce. W czwartek 7 stycznia Michał Dworczyk, Paweł Szefernaker oraz Michał Kuczmierowski - prezes Agencji Rezerw Materiałowych wezmą udział w konferencji w KPRM. Początek już o godzinie 15:15.
Share
dx4gyas

Szczepionka na COVID od niedzieli 27 grudnia jest dostępna w Polsce. W pierwszej fazie narodowego programu szczepień preparat zostanie wykorzystany wobec chętnych lekarzy, personelu medycznego, pracowników uniwersytetów medycznych, studentów kierunków medycznych oraz pracowników administracji szpitali.

W Polsce stosuje się obecnie szczepionkę na COVID firmy Pfizer-BioNTech. W ciągu niespełna dwóch tygodni zaszczepiono nią około 160 tys. osób. Do naszego kraju dostarczono łącznie blisko 700 tys. dawek - zgodnie ze strategią rządu, połowa z nich jest przechowywana w rezerwie na drugą dawkę, którą każda zaszczepiona osoba musi przyjąć po okresie około trzech tygodni.

dx4gyas

Wkrótce do naszego kraju dostarczone zostaną też pierwsze dawki szczepionki na COVID firmy Moderna. Pierwszy transport ma nastąpić w drugim tygodniu stycznia i wyniesie około 30 tys. dawek.

Głos ws. szczepień na konferencji w KPRM zabiorą w czwartek 7 stycznia Michał Dworczyk - pełnomocnik rządu ds. szczepień, Paweł Szefernaker - wiceszef MSWiA oraz Michał Kuczmierowski - prezes Agencji Rezerw Materiałowych. Start relacji o godzinie 15:15.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dx4gyas

Podziel się opinią

Share
dx4gyas
dx4gyas
Więcej tematów